Městská policie Mníšek pod Brdy – události v dubnu 2023

Městská policie Mníšek pod Brdy – události v dubnu 2023

Máme nového kolegu: plyšového pejska z televizní pohádky. Má speciální úkol: u událostí, kde jsou přítomné děti, odpoutal jejich pozornost od nepříjemných zážitků a pomohl jim překonat stres.

Během čtvrtého měsíce roku 2023 jsme řešili celkem 198 událostí. Šlo například o spory mezi sousedy, krádeže, poškození cizí věci, útěk zvěře z ohradníku, nalezené věci, dopravní nehody a další. Bohužel vzrostl počet výjezdů ke sporům v rodině, kde se řeší agresivní jedinci.

Pro přehled uvádíme nejzajímavější z událostí:

 • Dne 2. 4. přijala v 17:00 hlídka městské policie telefonické oznámení o neznámém muži v soukromém objektu. Muž se pohyboval po objektu s foťákem a tvrdil že je od filmové produkce. Hlídka si proto muže ztotožnila a událost ověřila přes ředitele objektu.
 • O dva dny později vyjela hlídka na oznámení k fyzického napadení mezi rodinnými příslušníky.
 • Dne 6. 4. asistovala hlídka u dopravní nehody, která se naštěstí obešla bez zranění.


 • Po celé České republice probíhala dopravně bezpečnostní akce s názvem Velikonoce. Také Městská policie Mníšek pod Brdy sleduje, zda je na silnicích bezpečno, a zda se neporušují pravidla silničního provozu. Za volant usedejte vždy bez alkoholu!
 • O Velikonocích zajišťovali strážníci zvýšenou kontrolu hřbitova před zloději.
 • Dne 10. 4. vyjela hlídka asistovat k případu ženy, která se nemůže sama pohybovat, a jejíž dceru odvezla záchranka předchozího dne do nemocnice. Strážníci kontaktovali z místa události sociálního pracovníka města, který přislíbil, že se za paní zastaví a situaci budou společně řešit. Žena se po zdravotní stránce cítila v pořádku, a proto hlídka nevolala zdravotnickou záchrannou službu. Pouze jí zakoupila a dovezla vodu a čerstvé pečivo.
 • Dne 11. 4. přijali strážníci v 15:19 telefonické oznámení, že v ulicích Ke Škole a V Edenu létá vzduchem mezi lidmi a auty konstrukce velkého rozměru, nejspíše od skleníku. Hlídka na místě konstrukci zabezpečila proti dalšímu pohybu a začala kontrolovat u zaparkovaných vozidel případná poškození: to se potvrdilo v jediném případě. Hlídce se záhy přihlásil majitel konstrukce, kterému uletěla z pozemku vlivem silného větru. Obě osoby si na sebe vyměnily kontakty, pořídily fotodokumentaci a věc budou řešit přes své pojišťovny.


 • Dne 14. 4. si během hlídkové činnosti všimli strážníci traktoru s návěsem, kterému se zlomila ojnice od návěsu a spadla na vozovku. Hlídka proto označila překážku v provozu. Událost je v dále v jednání kvůli poškozené vozovce.


 • Dne 18. 4. pořádali strážnici v Základní škole Komenského 886 přednášku s protidrogovou prevencí.


 • Dne 26. 4. vyjela hlídka k požáru dopravního prostředku.


 • Poslední dubnový den přijali strážníci v 11:00 telefonické oznámení od vyděšené maminky, která hlídce sdělila, že pohřešuje čtyřletou dcerku. Holčičku naposledy viděla v ulici Za Rybníky.  Hlídka okamžitě rozjela pátrací akci a kontaktovala také hlídku Policie České republiky. V 11:30 spatřili strážníci pohřešovanou dívenku při průjezdu Lhotecké ulice. Holčička byla naštěstí zcela v pořádku a strážníci ihned kontaktovali maminku, která se tak mohla znovu setkat se svojí dcerkou.

Eliška Lodrová, strážmistr (text)
strážníci městské policie (foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se