Městská policie Mníšek pod Brdy – události v květnu 2023

Městská policie Mníšek pod Brdy – události v květnu 2023

Při měření rychlosti

Během pátého měsíce roku 2023 jsme řešili celkem 195 událostí. Pro přehled uvádíme nejzajímavější z nich.

V poslední době stoupá počet výjezdů k agresivně se chovajícím lidem, a to nejen mezi sousedy.
Buďte k sobě ohleduplní a zbytečně nevyvolávejte konflikt.
Každá situace má své řešení a hrubé urážení či napadení souseda ji rozhodně nevyřeší!
Jste-li svědkem takového chování, neváhejte a volejte strážníky městské policie na tel. číslo:
737 274 227.

  • Na žádost občanů jsme začali měřit rychlost projíždějících vozidel v ulici V Edenu.

  • K činnostem strážníků městské policie patří i kontrola osob bez domova. Většina kontrol, které jsme provedli, proběhla bez závad.

  • Dne 17. 5. opět proběhlo měření rychlosti projíždějících vozidel v ulici Lhotecká.

  • Dne 19. 5. přijala hlídka telefonické oznámení o dvou občanech v ulici Pražská, kteří se mezi sebou vzájemně hrubě slovně napadají. Po příjezdu na místo strážníci situaci uklidnili, obě strany ztotožnili a zjistili bližší informace k události. Obě osoby byly poučeny a situaci nechtěly nadále řešit. Proto strážníci vyčkali, než se osoby rozejdou a následně se vrátili k hlídkové činnosti.

  • Téhož dne řešila hlídka městské policie krádež v obchodě, kde mladistvý muž odcizil proteinovou tyčinku. Svůj čin obhájil velkým hladem po cvičení ve fitness. Hlídka proto na místo přivolala chlapcovi rodiče, kteří za něj zaplatili pokutu a předali mu pár výchovných informací.

  • Dne 21. 5. přijala hlídka v 17:47 telefonické oznámení, že v obci Kytín, dochází k výtržnostem mezi dvěma podnapilými a agresivními muži. Po příjezdu hlídky na místo byli již pachatelé na odchodu. Oba je však hlídka dostihla v nedalekém Pivovaru a následně ztotožnila. Oba pachatelé nepořádek uklidili a byli hlídkou vykázáni mimo tento prostor. Muži uposlechli a z místa události odešli.

  • Dne 24. 5. přijala hlídka telefonické oznámení o napadení obsluhy čerpací stanice v obci Líšnice. Po příjezdu na místo zastavila pachatele v kamionu, obě strany konfliktu ztotožnila a zjistila další informace k události. Napadení obsluhy proběhlo pouze slovně. Městská policie situaci uklidnila a ani jedna strana nechtěla konflikt nadále řešit.

  • Dne 22. 5. v 19:26 přijala hlídka telefonické oznámení o tom, že v Mníšku dochází k napadení ženy dvěma muži. Strážníci na místo vyrazili, ale zde se nacházela již pouze napadená žena. Hlídka následně pátrala po útočnících. V tuto chvíli věc vyšetřuje Policie ČR.

Eliška Lodrová, strážmistr (text)
strážníci městské policie (foto)

Strážník a strážnice při měření rychlosti V Edenu

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se