Městská policie Mníšek pod Brdy – události v lednu 2023

Městská policie Mníšek pod Brdy – události v lednu 2023

Během prvního měsíce roku 2023 jsme řešili celkem 155 událostí. Pro přehled uvádíme nejzajímavější z nich.

 • Dne 3. 1. v 11:00 přijala hlídka MP oznámení, že je ve Stříbrné Lhotě znečištěná silnice ze stavby. Hlídka se na místě s dělníky dohodla že znečištění postupně uklidí, a po skončení prací na stavbě, uklidí i zbytek ulice.
 • Dne 4. 1. provedla hlídka kontrolu chaty poblíž silnice č. 116, kterou by měl obývat muž bez domova. Hlídky kontrolu těchto oblastí v okolí Mníšku pod Brdy provádí pravidelně.

 • V 9:16 přijala hlídka telefonické oznámení od oznamovatelky, že Na Čunčí je zachycený srnec v plotě. V době příjezdu hlídky byl srnec nepříčetný a zničil část ohradníku. Hlídce se podařilo část ohradníku od zvířete odříznout a srnec odběhl zpět do přilehlého lesa.


 • Dne 5. 1. předala hlídka pracovnici Magdaléna, o. p. s. 15 použitých injekčních stříkaček.
 • Dne 6. 1 v 18:50 asistovala hlídka u vyprošťování osoby uvězněné pokáceným stromem. Muž kácel prasklý strom a ten na místě uvěznil. Muže se nakonec za pomocí složek IZS podařilo vyprostit.
 • Dne 7. 1. v 18:59 byla hlídka telefonicky požádána Policií ČR o asistenci při pátrání po osobě. Hledaný muž se měl pohybovat svým vozidlem Škoda Octavia vínové barvy po lesích v okolí Mníšku pod Brdy a hrozil sebevraždou. Pátrání bylo ukončeno ve 22:05, kdy byl muž zastaven hlídkou Policie ČR ve svém vozidle poblíž Jíloviště.
 • Ve dnech 13. a 14. 1. prováděly hlídky kontrolní činnost ve volebních místnostech při 1. kole Volby prezidenta ČR. Vše proběhlo v klidu a pořádku.
 • Dne 16. 1. v čase 11:10 si hlídka všimla chlapce sedícího na chodníku v ulici Pražská. Dotázala se ho, proč není ve škole, a zda je v pořádku. Chlapec hlídce oznámil, že je nemocný, a proto čeká na své rodiče. Hlídka proto s chlapcem na rodiče vyčkala. Vše bylo potvrzeno.
 • Ve večerních hodinách uslyšela hlídka ze své služebny v ulici Dobříšská 56 hlasitou ránu. Záhy zjistila, že se v ulici Dobříšská srazil autobus linky 317 s osobním automobilem. Hlídka na místě začala usměrňovat provoz tak, aby byl alespoň jeden jízdní pruh průjezdný. Účastníci nehody zatím sepsali záznam o dopravní nehodě.


 • Dne 22. 1 ráno vyjeli městští policisté na pomoc promrzlému muži.  Muž se svým vozidlem zapadl na polní cestě a několik hodin bojoval se sněhem a mrazem pouze v lehkém oblečení. Hlídka se nejprve pokusila muže vytlačit pomocí lana ale bezúspěšně, proto přivolala na místo traktor a muži následně přivezla teplý čaj na zahřátí.


 • Dne 23. 1. v 10:00 přijala hlídka telefonické oznámení od místního oddělení Policie ČR s žádostí o asistenci, že v ulici Čisovická dochází k potyčce mezi dvěma osobami. Po příjezdu hlídky byla situace již pod kontrolou Policie ČR a jeden z mužů byl, kvůli poraněnému zápěstí, ošetřen v sanitce Záchranné služby Asociace samaritánů ČR. Celou věc dále prošetřuje Policie ČR.
 • Dne 24. 1. ve 22:12 přijala hlídka telefonické oznámení od ženy, že se velmi obává o svého známého, který má zdravotní potíže a nezvedá jí telefon. Hlídka zajela na uvedenou adresu, kde v době jejího příjezdu stál zrovna pohřešovaný muž na prahu svého domu a ujistil ji, že je zdravotně naprosto v pořádku.
 • Dne 27. 1. v 8:12 přijala hlídka telefonické oznámení od místního oddělení Policie ČR se žádostí o asistenci při dopravní nehodě na 15 kilometru D4. Nehoda se obešla bez zranění.


 • V 10:01 asistovala hlídka u dopravní nehody na mostě přes D4 mezi Řitkou a Líšnicí.
 • Ve dnech 27. a 28. 1. prováděly hlídky kontrolní činnost ve volebních místnostech při 2. kole Volby prezidenta ČR. Vše proběhlo v klidu a pořádku.
 • Dne 29. 1. 2023 v 11:29 přijala hlídka telefonické oznámení od ženy, že na její byt zazvonila sousedka s prosbou o pomoc, protože ji a její matku napadl manžel. Hlídka na místě zjistila, že došlo pouze ke slovnímu napadání. Žena se cítila po zdravotní stránce v pořádku, ale její matce strážníci na místo události přivolali sanitku rychlé záchranné služby z důvodu obtížného dýchání a stresové reakce. Následně se na místo dostavila též Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Petr Smorádek, vrchní strážník

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se