Městská policie Mníšek pod Brdy – události v listopadu 2023

Městská policie Mníšek pod Brdy – události v listopadu 2023

Kontrola dodržování maximální povolené rychlosti v obci

Během měsíce listopadu jsme řešili řadu událostí. Pro přehled uvádíme nejzajímavější z nich.

  • Během významných dnů vyrážíme častěji kontrolovat hřbitovy. To platí především o letošních Dušičkách ve čtvrtek 2. 11., kdy jsme hřbitov kontrolovali několikrát za den. Při kontrolách se zaměřujeme na možný vandalismus, krádeže věcí i výzdoby hrobů.
    Při návštěvě hřbitova nezapomínejte na to, že auto není trezor. Nenechávejte ve vozidlech žádné věci a při úklidu hrobů mějte vždy své věci na očích.  • Ve dnech 8. a 13. 11. proběhlo měření rychlosti v Mníšku pod Brdy a okolních obcích. Za účelem zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích jsou Policie ČR i městská policie oprávněny měřit rychlost vozidel. Městská policie tuto činnost vykonává výhradně na místech určených Policií ČR.  • Dne 14.11. se hlídka opět zaměřila na kontrolu vozidel, která jsou pro závady na technickém stavu zjevně technicky nezpůsobilá k provozu na pozemních komunikacích.

  • Dne 16.11. se strážníci zaměřili na kontrolu řidičů, zda dodržují dopravní značku „Zákaz vjezdu“.

  • Dne 20.11. měli strážníci ve spolupráci s Policí ČR přednášku v ZŠ Komenského 886. Zaměřili se na téma šikana. Na konci měsíce listopadu zde byla realizována ještě jedna přednáška.
  • Dne 28.11. hlídka vyjížděla k několika dopravním nehodám vozidel.


  • Dne 30. 11. vyjeli strážníci k dopravní nehodě na silnici směrem k železniční stanici, kde zůstalo auto otočené na bok v příkopu. Několik hodin usměrňovali provoz.

Eliška Lodrová, strážmistr (text)
strážníci městské policie (foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se