Městská policie Mníšek pod Brdy – události v říjnu 2023

Městská policie Mníšek pod Brdy – události v říjnu 2023

Papoušek Edison už je u svého majitele

Během měsíce října roku 2023 jsme řešili řadu událostí. Pro přehled uvádíme nejzajímavější z nich.

  • Dne 1. 10. vyjela hlídka k dopravní nehodě v Mníšku pod Brdy.


  • Dne 8. 10. proběhlo pátrání po pohřešovaném nemocném muži. Ten byl nakonec v pořádku nalezen v Praze.
  • Dne 19. 10. vyjela hlídka k dopravní nehodě na dálnici D4. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.


  • Téhož dne vyjela hlídka k události v ulici Rymaňská. Oznamovatelka zde uvedla, že došlo k poškození fasády domu, na kterou někdo naházel jogurty. Událost je nyní v řešení městské policie.
  • Dne 20. 10. byla hlídka informována o dlouhodobě stanujícím muži v lese. Muž, který se dostal do těžké životní situace, zde opravdu dlouhodobě přespával. V okolí stanu zanechával odpadky a místní si nebyli jisti, zda tento muž není nebezpečný svému okolí. Protože byl muž na místě, kde stanovat není povoleno, byl hlídkou poučen o svém přesunu na jiné místo a také upozorněn na úklid svého dočasného bydliště.


  • Dne 23. 10. strážníci opět přednášeli žákům v ZŠ Komenského 886, tentokrát na velmi aktuální téma: kyberšikana.


  • Dne 25. 10. vyjeli strážnici k více než desítce výjezdů, mezi které patřil například výlet dvou krav, které si zřejmě chtěly užít poslední hezké slunečné dny v okolí Zadního rybníka. Přestože krávy vypadaly velmi spokojeně, byl kontaktován jejich majitel.


  • Téhož dne vyjeli strážníci k asistenci Hasičskému záchrannému sboru při odstranění nebezpečné velké větve nad vozovkou. Tuto událost nahlásila jedna všímavá žena hlídce, která následně kontaktovala linku 150, aby toto nebezpečí bylo odstraněno.


  • Na služebnu městské policie se pravidelně dostávají psi různých plemen, kteří zde čekají na své majitele. Nedávno se k nám dostal papoušek šedý – žako, který nejdříve přilétl mníšeckým občanům na zahradní plot u domu. Majitelé domu pak kontaktovali strážníky kvůli odchytu. Díky Záchranné stanici Papouščí ráj je papoušek Edison už u svého majitele.

Eliška Lodrová, strážmistr (text)
strážníci městské policie (foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se