Městská policie Mníšek pod Brdy – události v září 2023

Městská policie Mníšek pod Brdy – události v září 2023

Věci, které strážníci zabavili u mladistvých

Během měsíce září roku 2023 jsme řešili řadu událostí. Pro přehled uvádíme nejzajímavější z nich.

Strážníci ukončili činnost několika mladistvých, kteří se v průběhu srpna pohybovali s nebezpečnou výbavou (na úvodní fotografii) po městě. Jejich srpnové aktivity na území města Mníšek pod Brdy zůstávají v řešení městské policie.

Je tu nový školní roku a strážníci proto opět hlídkují na přechodech pro chodce v blízkosti školy.

Strážníci hlídkují u přechodu pro chodce u podchodu pod dálnicí D4

Dne 16. 9. strážníci městské policie společně s Policií ČR realizovali projekt Bezpečné Brdy. Policisté projekt představili kolemjdoucím v barokním areálu Skalka, na turistických cestách pro pěší i na cyklostezkách. Na této trase často dochází k dopravním přestupkům a k pátrání po osobách z řad turistů i místních obyvatel. Návštěvníci Brd od policistů obdrželi mnoho informací a rad a také od nich dostali letáky týkající se pohybu v terénu (co dělat, pokud by se ztratili či zabloudili apod.). Velmi často se stávalo, že návštěvníci, které policisté v terénu potkali, neměli na svým mobilech signál, a přitom jejich mapy jsou na signálu závislé.
Letáky jsou stále k dispozici na Městském úřadu Mníšek pod Brdy.

Strážníci s turisty při vzdělávací akci Bezpečné Brdy

Policisté se strážníky také společně realizovali projekty Automobil není trezor a Na kole jen s přilbou!

Dne 18. 9. jsme zajišťovali v budově Oáza na Farní zahradě přednášku pro seniory s názvem: „Nenechte se obelhat aneb Jak se bránit před podvodníky“.

Strážníci přednášejí seniorům

Ve stejný den jsme měli opět přednášku pro žáky Základní školy Komenského 886. Tentokrát jsme její téma zaměřili na bezpečnou dopravu do školy.

Přednáška pro školáky

Podzim je tu a chatařská sezóna pomalu končí. Strážníci navštívili chatové oblasti u Mníšku pod Brdy, v Kytíně a okolí, aby upozornili chataře na nebezpečí vloupání do objektů.  Zároveň byli chataři poučeni o správném zabezpečení chaty před zazimováním. Celá akce probíhala ve spolupráci s Policií ČR.

Zleva: por. Mgr. Anna Štisová, MBA a strž. Bc. Eliška Lodrová

Eliška Lodrová, strážmistr (text)
strážníci městské policie (foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se