Poslední den roku 2023 pohledem městské policie

Poslední den roku 2023 pohledem městské policie

Poslední noc v roce bývá pro městskou policii pravidelně „nejbohatší“ na události. Nejinak tomu bylo i o Silvestru loňského roku.

  • V 9:26 byla hlídka požádána od operačního střediska HZS Správy železnic Praha, zda by mohla kontaktovat příslušný myslivecký spolek ohledně sraženého divočáka vlakovou soupravou v blízkosti Rymaně. Hlídka vyrazila na místo a divočáka odklidila mimo kolejiště. Následně kontaktovala mysliveckého hospodáře se žádosti o odklizení kadáveru.

  • V 10:57 přijali strážníci oznámení o odchycené fence v chatové oblasti Porostliny, kterou oznamovatelka přivezla až na služebnu. Majitelce byl pes předán na Nový rok (dříve nebyla přítomna).

  • V 15:20 byla hlídka požádána o asistenci při požáru chaty v Kytíně.

  • Ve 23:30 přijali strážníci oznámení o tom, že ve srázu pod skaleckým kostelíkem leží mladík, kterého nemůže oznamovatelka vytáhnout nahoru. Na místě bylo zjištěno, že je mladík podnapilý a spadl z vyhlídky u kostelíku a mezitím v kopci usnul. Strážníci společně s Policií ČR a pracovníky Rychlé záchranné služby (RZS) mladíka ze srázu vytáhli. Následně bylo zjištěno, že je chlapec mladistvý a byla provedena dechová zkouška, kterou mu bylo na měřeno 1,65 ‰ alkoholu. Chlapec skončil v péči záchranářů a byl transportován do nemocnice. Celá událost bude předána OSPOD.

  • V 00:50 prováděla hlídka běžnou hlídkovou činnost a na Skaleckém náměstí zjistila, že pod osobním vozidlem hoří zábavní pyrotechnika. Hlídka tuto skutečnost neprodleně oznámila na linku 150 (Hasičský záchranný sbor) a Policii ČR. Druhý strážník z hlídky zašel pro hasicí přístroj do nedaleké pivnice Podloubí, jejíž majitel vyšel ven s hasicím přístrojem a snažil se požár uhasit. To již nebylo možné, protože oheň se již rozšířil do motorové části. Na místo přijela první JSDH Mníšek pod Brdy JPO III, která zahájila hasební práce, poté se dostavila jednotka HZS Řevnice, která při dohašení požáru asistovala. Poté si celou událost převzalo k dořešení OO Policie ČR Mníšek pod Brdy z důvodu podezření cizího zavinění. Na místo byl povolán i vyšetřovatel požárů HZS z Příbrami.

  • V 3:59 byli strážníci požádáni hlídkou Policie ČR o asistenci v obci Mokrovraty, kde mělo docházet k napadání osob a měla se zde nacházet osoba se zraněním. Hlídka po příjezdu na místo asistovala při ztotožnění osob a hlídání podezřelé osoby. Jednalo se o rodinnou rozepři, která vyústila ve fyzické napadnutí jednoho člena, který byl odvezen do nemocnice na další vyšetření. Podezřelý byl odvezen k výslechu a k dalším úkonům hlídkou OO Policie ČR Dobříš, která si celou věc převzala k dořešení.

Petr Smorádek, velitel

Požár automobilu na Skaleckém náměstí

Přehled událostí, které řešila Městská policie Mníšek pod Brdy během ostatních dnů měsíce prosince 2023 najdete v článku.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se