Dnes je 17. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 18 °C

Svátek má Aneta

Dnes je 17. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 18 °C

Svátek má Aneta

Obce mohou budovat nádrže na dešťovou vodu

Obce mohou budovat nádrže na dešťovou vodu

Ministerstvo životního prostředí podporuje dotací ve výši jedné miliardy korun projekty takzvané velké dešťovky pro obce.

V návaznosti na extrémní sucha posledních let chce rezort životního prostředí pomoci zlepšit hospodaření se srážkovou vodou. Pro obce a města to znamená například to, že mohou postavit velké nádrže pod komunikacemi. A pro občany možnost vybudovat na svém pozemku malý rybník. Pomoci tomu má i novela stavebního zákona, která by umožnila stavět rybník do 2 hektarů pouze na ohlášení.

Program Velká dešťovka ale dává zelenou i „zeleným“ střechám, výměně nepropustných povrchů a odvodnění. Podle údajů ministerstva životního prostředí si obce dosud zažádaly o více než 60 milionů korun, nyní mají k dispozici další miliardu poskytovanou z evropských fondů.

Na boj se suchem cílí také pokračující program dešťovka pro domácnosti, ze kterého rezort životního prostředí podporuje zakoupení a instalaci nádrží na shromažďování dešťové vody určené k zalévání nebo splachování či systémy na přečištění vody.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se