Oznámení odběratelům pitné vody zásobených ÚV Želivka

Oznámení odběratelům pitné vody zásobených ÚV Želivka

Společnost informuje odběratele pitné vody dodávané z vodárenské soustavy Želivka, že  v období od 5. 7. do 30. 11. 2023 probíhá dlouhodobá odstávka ozonizace a GAU filtrace na ÚV Želivka. Důvodem odstávky je plánovaná investiční akce  „Rekonstrukce regulačního vodojemu 2“

Díky těmto činnostem může v  průběhu odstávky docházet ke změně senzorických vlastností kvality vody (pach a chuť), která může být negativně vnímána spotřebiteli. Změna kvality vody může setrvávat ještě po dobu cca 1 týdne po opětovném uvedení ozonizace a GAU filtrace do provozu. Jedná se o zákazníky oblastí Říčan, Jesenice, Mníšku pod Brdy, Zvole, Ohrobec, Károv, Zlatníky-Hodkovice, Nupaky, Dobřejovice, Herink, Křenice, Zdiměřice, Sedlčany, Kosova Hora.

V případě jakýchkoliv dotazů, či připomínek ke kvalitě vody nás telefonicky kontaktujte prostřednictvím tel. linky 840 111 322 a 601 275 275 nebo písemně e-mailem: info@1scv.cz.

Zákazníkům děkujeme za pochopení a trpělivost v případě komplikací způsobených touto rekonstrukcí. Po přečištění vody na pískových filtrech přichází na řadu ozonizace, tedy silná oxidace. Smícháním vody s ozonem se spolehlivě rozloží viry, bakterie a další organické látky, jejichž zbytky se odstraní v další filtraci.


Co je Ozonizace?
Po přečištění vody na pískových filtrech přichází na řadu ozonizace, tedy silná oxidace. Smícháním vody s ozonem se spolehlivě rozloží viry, bakterie a další organické látky, jejichž zbytky se odstraní v další filtraci.

Co je GAU filtrace?
Důležitým stupněm úpravy vody je filtrace přes granulované aktivní uhlí, tzv. GAU filtrace. Aktivní uhlí je vysoce porézní materiál, který má obrovský vnitřní povrch, a díky tomu může adsorbovat široké spektrum látek, včetně zbytků rozložených organických látek. Výsledkem je čirá pitná voda bez nežádoucích příchutí a zápachu. Granulované uhlí dokáže kromě nežádoucích látek pohltit i přidanou dezinfekci, proto chlorace přichází až na konec celého procesu úpravy vody.

Tisková zpráva 1. SčV, a. s.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se