ROPID od března ruší autobusovou linku č. 321

ROPID od března ruší autobusovou linku č. 321

Autobus na lince číslo 321. Foto: facebook/Martin-Uher-autobusová-doprava

Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID) informoval, že v souvislosti s dalším rozvojem systému Pražské integrované dopravy (PID) zruší příměstskou autobusovou linku číslo 321.

S platností od 6. března 2022 dojde ke zrušení stávající linky 321 (v trase Praha, Smíchovské nádraží – Mníšek p. Brdy, Stříbrná Lhota) a k začlenění spojů této linky do současných linek 317 a 320.

Autobusy se budou na zastávce „Mníšek p. Brdy, náměstí“ pouze přečíslovávat. Pro cestující v autobusu se nic nemění (vystupovat nemusí), řidič autobusu jen přečísluje číslo linky na displeji.

V praxi to bude probíhat následujícím zůsobem:

  • Směrem z Prahy: z některých spojů linky 317 se po přečíslování v zastávce „Mníšek p. Brdy, náměstí“ stane linka 320 a bude pokračovat dále do Stříbrné Lhoty.
  • Směrem ze Stříbrné Lhoty: z většiny spojů linky 320 se po přečíslování v zastávce „Mníšek p. Brdy, náměstí“ stane linka 317 a bude pokračovat dále do Prahy.
  • Několik spojů linky 320 bude jezdit mezi Prahou a Střibrnou Lhotou přímo (bez přečíslování).
Autobus na lince č. 317. Foto: Wikimedia

Do jízdního řádu linky 317 tak budou převedeny všechny současné spoje linky 321 v úseku „Praha, Smíchovské nádraží – Mníšek p. Brdy, náměstí“. Spoje budou vedeny v identické trase, zastávkách a časových polohách, pouze budou zahrnuty v jízdním řádu linky 317.

Zbývající část stávající trasy linky 321 v úseku „Mníšek p. Brdy, náměstí – Mníšek p. Brdy, Stříbrná Lhota“ bude začleněna do linky 320. To znamená, že spoje současné linky 321 v úseku „Mníšek p. Brdy, náměstí – Mníšek p. Brdy, Stříbrná Lhota“ budou převedeny do „nové“ části linky 320.

Autobus na lince č. 320. Foto: Wikimedia

Varianta trasy linky 320 a spoje vedené v úseku „Mníšek p. Brdy, náměstí – Mníšek p. Brdy, žel. zast. Rymaně“ se nezmění.

Nové jízdní řády (platné od 6. března 2022) najdete ke stažení:

Najdete tam rovněž srovnávací jízdní řády (žlutě podbarvené spoje a zastávky).

Číslo linky 321 potřebuje ROPID použít od března na Křivoklátsku.

Ing. Jiří Vyčítal, vedoucí odboru příměstské dopravy ROPID

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se