Sjezd z dálnice do Mníšku ze směru od Prahy bude celý říjen uzavřen

Sjezd z dálnice do Mníšku ze směru od Prahy bude celý říjen uzavřen

Sjezd byl uzavřen v neděli 2. října

V polovině září začala rekonstrukce 3,5 kilometru dlouhého úseku dálnice D4 u Mníšku pod Brdy. Skončit by měla 6. listopadu 2022.

Uzavírka
Mimoúrovňová křižovatka EXIT 18 Mníšek pod Brdy by měla být uzavřena (ve směru na Strakonice) v termínu od 2. října do 2. listopadu 2022!
Objízdná trasa pro Mníšek pod Brdy bude vedena na MÚK 14 (Řitka). Výjezd na dálnici D4 ve směru na Strakonice bude veden na MÚK 21 (Kytín).

Uzavřen byl zároveň i nájezd na dálnici ve směru na Strakonice

Provoz na dálnici
Doprava po dálnici D4 je po dobu rekonstrukce vedena v obou směrech střídavě stávajícími pruhy a provizorními pruhy.
Nájezd na dálnici D4 ve směru na Prahu a sjezd ve směru od Strakonic zůstává otevřen. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude provoz na dálnici upravovat dopravním značením dle aktuálních potřeb.
Řidiče prosíme o maximální opatrnost a ohleduplnost při projíždění opravovaným úsekem i městem.

Popis oprav
Na zmiňovaném úseku dojde k opravě povrchu a odvodnění pravého jízdního pásu dálnice (směr Strakonice) mezi km 17,153 – 20,663, včetně opravy pravé strany MÚK EXIT 18 Mníšek pod Brdy.
Mimo opravy vozovky bude provedeno čištění nezpevněných krajnic, jejich případné rozšíření a úprava do předepsaného sklonu a zpevnění asfaltovým recyklátem. Vyčistí se a opraví stávající odvodňovací zařízení: žlaby podél vozovky, příkopy, vpusti, přípojky, propustky atd.
Plánované je prodloužení odbočovacího a připojovacího pruhu v místě MÚK Mníšek pod Brdy, v maximální možné délce dle místních podmínek, oprava a doplnění bezpečnostního zařízení (svodidla, směrové sloupky) a konečně také úprava a obnova svislého dopravního značení a nového vodorovného dopravního značení.
Zrušena je autobusová zastávka „Mníšek pod Brdy, závod, hl. sil.“. Obnovovat se již bohužel nebude. Na náhradním řešení se pracuje.

Autobusová zastávka na dálnici již dosloužila. Město vyjednává náhradní zastávku pro přímý spoj Praha-Mníšek-Příbram

Použitá foto: autor

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se