V sobotu 14. května začne rekonstrukce Barrandovského mostu

V sobotu 14. května začne rekonstrukce Barrandovského mostu

Barrandovský most slouží dopravě kompletně od 3. listopadu 1988

V sobotu 14. května 2022 začne rekonstrukce Barrandovského mostu. Potrvá čtyři stavební sezóny (letos to bude 110 dní do 2. září), ale uzavírka mostu nebude úplná. Oba dva směry zůstanou průjezdné.
První etapa bude nejnáročnější, bude totiž uzavřena rampa ze Strakonické na Jižní spojku!

Plánovaná oprava v rámci I. etapy (cca 110 dní)

Uzavření nájezdu na most ze Strakonické
Největší omezení přinese kompletní uzavření nájezdu na most od ulice Strakonická, kde se zbourá stávající a následně opět postaví zcela nová rampa. Na most se tedy z této strany po dobu 110 dní vůbec nedostanete. Variant, jak se dostat na druhou stranu Vltavy, je přesto dost.

Pro aktuální informace ohledně oprav Barrandovského mostu sledujte oficiální webové stránky Barranďák.cz.

Objízdné trasy
Počítá se s částečnou uzavírkou. Provoz třemi jízdními pruhy v každém směru bude zachován. Vjezd z ulice Strakonická na Barrandovský most ve směru Braník bude převeden na objízdnou trasu:

  • na D0 – Pražský okruh, dále na ulici K Barrandovu
  • na D0 – Pražský okruh a směr D1

Strakonická ulice bude od Strakonické rampy za most průjezdná pouze levým jízdním pruhem. Bude sanována spodní část mostu nad železniční tratí a rovněž bude omezený provoz na přilehlé komunikaci mezi opěrou Barrandovské rampy, kolejemi a cyklostezkou podél Vltavy. Dopravně inženýrské opatření (DIO) pro tuto etapu na obrázku:

Proč je nutná rekonstrukce a co je nutné opravit?
Provedená diagnostika odhalila nejen špatný stav nosné konstrukce, ale i povrchu. Vzhledem k tomu, že most pochází z 80. let, je rekonstrukce na místě. Její první část, která se týkala spodní části konstrukce, zejména pilířů, již skončila. Nyní je na řadě rekonstrukce povrchu na všech mostech, ze kterých se konstrukce skládá, a to včetně nájezdových ramp z ulic Strakonická a K Barrandovu.

Rekonstrukce je rozdělena do čtyř etap:

  • 1. etapa: 14. květen – 2. září 2022 (cca 110 dní)
  • 2. etapa: březen – květen 2023 (cca 92 dní)
  • 3. etapa: březen – květen 2024 (cca 92 dní)
  • 4. etapa: březen – květen 2025 (cca 82 dní)

Popis oprav v rámci I. etapy
Zahrnuje opravy jižní poloviny jižního mostu. V každém směru budou dva pruhy průběžné a jeden pruh odbočovací. Bude odstraněný mostní objekt, který tvoří součást Strakonické rampy, a následně bude postaven most nový. Dále se zrekonstruuje horní část této rampy a vnější dva jízdní pruhy na mostě ve směru od Smíchova včetně dilatačního závěru na Barrandovské rampě a před sjezdem do Braníka. Bude opravena spodní část mostu nad Strakonickou ulicí. Strakonická ulice bude od Strakonické rampy za most průjezdná pouze levým jízdním pruhem. Bude sanována spodní část mostu nad železniční tratí a rovněž bude omezen provoz na přilehlé komunikaci mezi opěrou Barrandovské rampy, kolejemi a cyklostezkou podél Vltavy.

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se