Začínají opravy dálnice D4, sjezd do Mníšku bude celý říjen uzavřen

Začínají opravy dálnice D4, sjezd do Mníšku bude celý říjen uzavřen

Pravá strana mimoúrovňové křižovatky EXIT 18 bude uzavřena od 2. 10. do 2. 11 2022

Dálnici D4 čeká rekonstrukce 3,5 kilometru dlouhého úseku u Mníšku pod Brdy. Stavební práce začnou 12. září a skončit by měly 6. listopadu 2022.

Uzavírka
Mimoúrovňová křižovatka EXIT 18 Mníšek pod Brdy by měla být UZAVŘENA (ve směru na Strakonice) v termínu od 2. října do 2. listopadu 2022!
Objízdná trasa pro Mníšek pod Brdy bude vedena na MÚK 14 (Řitka). Výjezd na dálnici D4 ve směru na Strakonice bude veden na MÚK 21 (Kytín).

Provoz na dálnici
Doprava po dálnici D4 bude po dobu rekonstrukce vedena v obou směrech střídavě stávajícími pruhy a provizorními pruhy.
Nájezd na dálnici D4 ve směru na Prahu a sjezd ve směru od Strakonic zůstává otevřen. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude provoz na dálnici upravovat dopravním značením dle aktuálních potřeb.
Řidiče prosíme o maximální opatrnost a ohleduplnost při projíždění opravovaným úsekem i městem.

Do 6. listopadu 2022 by měla probíhat demontáž.

Popis oprav
Na zmiňovaném úseku dojde k opravě povrchu a odvodnění pravého jízdního pásu dálnice (směr Strakonice) mezi km 17,153 – 20,663, včetně opravy pravé strany MÚK EXIT 18 Mníšek pod Brdy.
Mimo opravy vozovky bude provedeno čištění nezpevněných krajnic, jejich případné rozšíření a úprava do předepsaného sklonu a zpevnění asfaltovým recyklátem. Vyčistí se a opraví stávající odvodňovací zařízení: žlaby podél vozovky, příkopy, vpusti, přípojky, propustky atd.
Plánované je prodloužení odbočovacího a připojovacího pruhu v místě MÚK Mníšek pod Brdy, v maximální možné délce dle místních podmínek, oprava a doplnění bezpečnostního zařízení (svodidla, směrové sloupky) a konečně také úprava a obnova svislého dopravního značení a nového vodorovného dopravního značení.
Zrušena bude autobusová zastávka „Mníšek pod Brdy, závod“. Obnovovat se již bohužel nebude.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se