Městská knihovna se přes prázdniny proměnila

Městská knihovna se přes prázdniny proměnila

Nové regály plné knih

I když to tak podle omezeného provozu z venku nevypadalo, v městské knihovně přes prázdniny panoval čilý ruch.

Červenec jsme věnovali dětskému oddělení a zpřehlednili jsme systém řazení knih. Nově tak jsou v dětském oddělení knihy řazeny nejen podle věku dětí a tematických okruhů, ale i podle abecedy. Všechny knihy dostaly na hřbet malé písmenko podle svého autora. Čtenářům i nám se tak knihy budou snadněji hledat.
Když jsme se v dubnu dozvěděli, že nám bohužel Krajský úřad nepřidělil dotaci na nové regály z Fondu kultury a obnovy památek, mysleli jsme, že žádná rekonstrukce nebude. Nakonec se v rozpočtu města našly prostředky nejen na regály, ale i výmalbu a novou podlahu. Celé jaro jsme poctivě střádali banánové bedny a v srpnu mohlo vše vypuknout.
Na 11 000 knih jsme naskládali do beden a ochotní kolegové z Odboru správy majetku a investic nám je nanosili do skladu. Staré regály, které se do nynější knihovny stěhovaly z bývalého působiště již v roce 1989, byly odvezeny do sběrného dvora a firma pana Proška se mohla konečně pustit do práce. Vymalovali a položili novou podlahu. Pak už se mohlo 51 nových regálů stěhovat do knihovny. Následovalo opět vynesení všech 11 000 knih ze skladu a jejich vrácení do regálů.

Na závěr bych chtěla všem, kteří se na rekonstrukci podíleli, poděkovat. Bez nich by to opravdu nešlo.

Z rekonstrukce
Nové regály ještě bez knih

Fotografie z rekonstrukce najdete na facebookovém profilu mníšecké knihovny.

Tereza Bauerová, knihovnice (text i foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se