V Edenu vznikne nové víceúčelové hřiště

V Edenu vznikne nové víceúčelové hřiště

Práce na hřišti byly zahájeny kolem poloviny dubna

„Víceúčelové v Edenu bylo jedním z projektů, který si vybrala hlasováním veřejnost v rámci Participativního rozpočtu v roce 2018. Na realizaci si ale musela počkat 5 let,“ vysvětluje starosta Petr Digrin.

Půjde o hrací plochu o rozměrech 13 × 24 metru s polyuretanovým povrchem EPDM červené barvy. Bezpečnost zajistí 4 metry vysoké oplocení: dole bude do výšky 1 metr dřevěný mantinel z fošen žlutohnědé barvy, nad ním bude zelená polypropylénová síť. Do areálu povedou dvě vstupní branky.
Součástí hřiště budou dvě pevně zabudované branky na fotbálek o šířce 3 metry. Ke hraní streetballu (městská forma basketbalu) budou sloužit dva koše napevno zabudované v oplocení. Hřiště je uzpůsobeno i pro volejbal i nohejbal a má zasouvací sloupky pro upevnění sítě.

„Na nové hřiště se vyloženě těším. Máme dva malé kluky, kteří se potřebují venku vyřádit. Budeme to mít z domova kousek a kluci z něj budou mít určitě radost. Eden je plný dětí, takže hřiště ocení nejen děti, ale i maminky, protože mít hřiště za rohem společně se sousedy, se kterými často trávíte čas je velký bonus. Navíc se mi líbí, že není vyloženě dětské, ale nabízí sportovní vyžití i nám dospělým,“ chválí záměr města Anna Jirsáková, která V Edenu bydlí.

Zhotovitelem bude firma Linhart spol. s r.o. Hřiště by mělo být dokončeno do konce května 2023.

Lokalita, ve které bude nové hřiště stát
Kontejnery na tříděný odpad byly kvůli výstavbě hřiště již posunuty o zhruba 50 metrů dále

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se