V květnu jsme cestovali na zámek a za zvířátky

V květnu jsme cestovali na zámek a za zvířátky

Účastníci zájezdu

Poslední květnový pátek se uskutečnil další z výletů, které mníšecká radnice organizuje pro své seniory.

Naštěstí nám opět přálo počasí, a tak jsme si jednodenní autobusový zájezd báječně užili. Tentokrát jsme nejeli daleko, navštívili jsme veltruský zámek a Zoopark Zájezd.
Zámek Veltrusy je barokní perlou dolního Povltaví. Zámek začala v roce 1704 stavět hraběcí rodina Chotků a v jejich majetku zůstal až do roku 1945. My jsme absolvovali prohlídkový okruh „Zlaté časy ve službách císařovny“, který svými zdobnými interiéry připomněl barokní slávu zámku, kdy ho vlastnil hrabě Rudolf Chotek, vysoký úředník vídeňského dvora, a návštěvu panovnice Marie Terezie v roce 1754. Na výstavních panelech jsme si také prohlédli fotografie z povodní v roce 2002, které zámek i přilehlý park doslova zdevastovaly. Naštěstí se oboje podařilo díky evropským dotacím obnovit, a tak se opět těší oprávněnému zájmů návštěvníků.
Na výborný oběd jsme si dojeli do Kralup nad Vltavou do Hotelu Sport. Již předem jsme si vybrali ze čtyř hotovek (řízek, karbanátek, sýr, nebo svíčková), abychom byli co nejrychleji obslouženi a mohli se vydat na další cestu.
Po obědě jsme se vydali ke Kladnu do nenápadné vesničky Zájezd, kde už čtrnáctým rokem funguje zajímavý zoopark. Je rozdělen na dva výstavní areály, které jsou od sebe vzdáleny zhruba 200 metrů, zdálo by se, že na opačných koncích vesničky. Areál U lemurů představuje zejména tropické a subtropické druhy, areál U velblouda prezentuje hlavně živočichy z mírného pásu a domácí zvířata.
Překvapila nás především slušně vybavená odpočinková zóna s atrakcemi pro děti a stánky s výtečným občerstvením. Zoopark rozhodně stojí za jednodenní rodinný výlet s malými dětmi.
Cesta zpět do Mníšku ubíhala příjemně, i přes očekávatelnou několikakilometrovou zácpu na Pražském okruhu.
Na cestu autobusem Za krásami naší vlasti se opět vydáme v měsíci září, až pominou horké letní dny a cestování bude příjemnější. O cíli dalšího výletu vás budeme informovat ve Zpravodaji, který vyjde poslední srpnový víkend.

Výlety jsou určeny pro VŠECHNY SENIORY VE VĚKU OD 65 LET.
Proto neváhejte a přidejte se na některý z dalších zájezdů. Rádi vás mezi sebou příště uvidíme.
Více informací získáte na tel.: 604 360 094.SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se