Začaly pohybové aktivity pro seniory. Vítán je každý, kdo chce být aktivní

Začaly pohybové aktivity pro seniory. Vítán je každý, kdo chce být aktivní

Lekce cvičení se konají v úterý ve dvou termínech

Ve druhé polovině dubna 2023 začaly pravidelné lekce pohybových aktivit pro seniory ve věku 65 a více let. Organizuje je mníšecká radnice ve spolupráci se zkušeným fyzioterapeutem Michalem Elčknerem.

„Mile mě překvapilo, jaký je o cvičení mezi našimi seniory zájem. Rádi jsme přidali v úterý ještě jednu hodinu navíc. Pravidelný pohyb je důležitou součástí péče o zdraví nás všech, bez ohledu na věk,“ chválí novinku mníšecká místostarostka Daniela Páterová a dodává: „Péče o seniory je jednou z našich priorit. Jsem velmi ráda, že díky příspěvku města jsou lekce cvičení pro dříve narozené občany na dostupné finanční úrovni.“

Pohybové aktivity se konají třikrát týdně:

  • CVIČENÍ PRO SENIORY se konají pravidelně každé úterý od 9 a 11 hodin v sálu Elementu pohybu (nám. F. X. Svobody 4 – pěší zóna pod Českou poštou).
  • Procházkám přírodou s holemi se věnují lekce NORDIC WALKING, které se budou konat pravidelně každý čtvrtek od 10 hodin. Sraz účastníků je před Elementem pohybu (v případě nepříznivého počasí se bude lekce konat uvnitř).
    Pokud hole na nordic walking nevlastníte, lze se s lektorem domluvit na jejich nákupu za zvýhodněnou cenu.


„Možnost cvičení pro seniory velmi vítám. Tělo každého z nás nevyhnutelně stárne, i když se o něj člověk stará, a s přibývajícím věkem bychom měli pravidelně cvičit. Ráda bych poděkovala městu Mníšek pod Brdy za to, že pro nás seniory pohybové aktivity vymyslelo a díky finanční dotaci si je může dovolit navštěvovat každý,“ chválí si aktivity jedna z účastnic lekcí Maya Mašková.

Zájemci se mohou stále ještě hlásit. Vybrat si mohou buď jednu z aktivit, nebo lze docházet na oboje.
Každá lekce vyjde účastníka na 50 Kč, které hradí lektorovi na místě.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu je na cvičení nutná rezervace předem. Zájemci mohou kontaktovat lektora, Mgr. Michala Elčknera, na tel.: 739 306 438.

Lekce Nordic Walking jsou každý čtvrtek

Použitá foto: Libor Kálmán

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se