Žáci školy se bojí chodit po městě

Žáci školy se bojí chodit po městě

Aby mohli žáci po vyučování v klidu vyrazit domů nebo na kroužek se může zdát jako samozřejmost. Jenže není, děti z mníšecké základní školy se stávají stále častěji terčem skupiny nezletilých, musí odrážet jejich provokace, slovní a dokonce i fyzické útoky. Že jde o dlouhodobý problém dokládá i fakt, že už se některými jejich činy zabývá státní policie.

Školská rada a škola už před několika měsíci požádaly o spolupráci městskou policii, ale situace se nezlepšila – to dokazuje několik dalších incidentů a nedávné přepadení žákyň nižších ročníků v těsné blízkosti školy. Z rozhovorů s třídními učiteli vychází najevo, že se některé děti dotyčných jedinců opravdu bojí a nechtějí se kvůli nim po městě pohybovat samy.
Situací se 13. března zabývala mimořádná školská rada, která situaci označila za zcela nepřijatelnou a požádala zdejší Policii ČR a Městskou policii, aby v okolí školy a na trasách od školy ke středu města v odpoledních hodinách trvale posílily hlídkovou činnost, a vedení města, aby nechalo rozmístit další bezpečnostní kamery. Zároveň vyzvala rodiče, aby jakýkoliv incident hlásili na služebnu Policie ČR.

Rada také apelovala na odbor sociálně právní ochrany dětí v Černošicích, aby se začal se rodinnou situací mladistvých, kterých se stížnosti občanů týkaly, zabývat a efektivně ji řešit. „Nemůžeme připustit, aby se děti bály chodit v okolí školy a ulicemi Mníšku,“ prohlásila místostarostka Daniela Páterová.

Na chování této skupinky si stěžují i starší obyvatelé procházející náměstím nebo nakupující v potravinách. „Naše město má svou městskou policii, která ochrání děti i všechny ostatní spoluobčany. Je to jasná priorita,“ zdůraznil starosta a velitel mníšecké městské policie Petr Digrin.

Kompletní zápis ze zasedání školské rady najdete zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se