Aktivity žáků ZUŠky poslední týdny před prázdninami

Aktivity žáků ZUŠky poslední týdny před prázdninami

Tanečníci z Mníšku vystoupili na MIXFestivalu v Řevnicích. Foto: archiv ZUŠ

MiniMix
Náš nový počin, MiniMix, se konal ve Dřeváku v Řevnicích. Odpoledne bylo nadupané hudbou a divadlem. Velký úspěch sklidili nejen naši tři absolventi, kteří zde odehráli svá závěrečná vystoupení, ale především kapely, včetně té mníšecké, kterou vede pan učitel David Vostrý. Ema Hofmeisterová (letošní absolventka mníšeckého pěveckého oddělení u paní učitelky Martiny Bauerové) si pak zazpívala s Go On Bandem. S ním se představila i na velkém festivalu, kde sklidili velký potlesk.

MixFestival
Tradiční MIXFestival se konal poslední květnovou sobotu v řevnickém Lesňáku. Tentokrát to byla čirá RADOST, a to i podtitulem. Úvod patřil naším orchestrům, které zahrály filmové melodie. V rámci programu se konalo i slavnostní předání diplomů a ocenění za úspěšné ukončení jedno ze dvou stupňů základního vzdělávání celkem 36 absolventům. Jejich počet se rok od roku zvyšuje a je to pro nás velká radost. Atmosféra byla jako vždy báječná a již se těšíme na další MIX.

Tanečníci v Pavilonu
Tanečníci se předvedli znovu o čtyři dny později v sále Pavilonu, kde měli na Den dětí své závěrečné, a někteří i absolventské, vystoupení. Svá poslední představení v rámci studia I. stupně základního vzdělávání na ZUŠ zde odtančily Julie Machová, Anežka Pešičková, Alžběta Romová a Amálie Wollnerová ze třídy paní Jarmily Matouškové.

Ústřední kolo soutěže ZUŠ
Pět našich postupujících z krajských kol národní soutěže základních uměleckých škol čekalo v květnu poslední, ústřední kolo. Uspěli i dva studenti z mníšeckého dechového oddělení, klarinetistka Barbora Kopecká obsadila 2. místo a Vít Nekl, jako náš nejstarší student, který v naší škole ukončuje II. stupeň vzdělávání a pokračuje na konzervatoř, se loučí se ZUŠkou 1. místem ve své kategorii ve hře na lesní roh.

Výstava
Absolventskou výstavu mají za sebou i tři žákyně výtvarného oboru v Mníšku: Alice Gurtnerová, Sára Holbová a Anna Kohoutová. Jejich díla jste mohli zhlédnout do konce června ve Dřeváku v Řevnicích, kde byla vystavena spolu s pracemi jejich řevnických kolegů.

Prázdninové aktivity
Ani o prázdninách škola neutichne. V červenci v jejích prostorách vypukne Letní škola. Děti se tak ve čtyřech skupinách budou věnovat, divadlu, tanci, výtvarce a filmování.
Podobnou náplň pak má i letní „výjezdní“ tábor, na který vyrazíme v srpnu. Letos poprvé do rekreačního střediska Zátiší u Plas.


Simona Hrubá za ZUŠ Řevnice

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se