Den před Knoflíkovým trhem děti ozdobily na náměstí vánoční stromky

Den před Knoflíkovým trhem děti ozdobily na náměstí vánoční stromky

Děti ze školy přišly ozdobit právě ten svůj stromek. Pomáhaly jim paní učitelky.

Stromky s vlastnoručně vyrobenými vánočními ozdobami od dětí ze škol, ale také od seniorů z Domečku, jsou už tradiční součástí předvánočního Mníšku. Dnes dopoledne přišly ten svůj smrček, umístěný v prostoru před kostelní zdí, ozdobit děti ze školy a družiny Komenského 420 a také z mateřského centra OÁZA. Zítra na náměstí zkrášleném  těmito stromky proběhne Knoflíkový trh.

Děti z 1. B ozdobily svůj stromeček nazvaný „Vánoční překvapení“ andělíčky, které vyráběly se svojí paní učitelkou Sylvou Strnadovou z plastových kelímků. „Na drátek jsme navlíkly kelímek, daly jsme víčko, udělaly hlavičku, mašličky jako vlásky, paní učitelka Sylva udělala křidýlka z celofánu. Nakonec jsme dole kelímek rozstříhaly, aby byla jako kanýrek na sukýnce,“ popisují Kája Schincke a Viki Hlavatá, jak ozdobu vyráběly.

                   

Děti z družiny zkrášlily svůj stromeček „Bambulkový“ koulemi z polystyrenu, omotanými vlnou a dělaly i lesklé prskavky z brček omotaných alobalem. Další stromeček nazvaly „Perníkový“ a ozdobily ho ozdobami, které se podobají perníkovým. „Vyráběla jsem panáčka a zvoneček, jsou z hnědé čtvrtky a ozdoby jsem na to kreslila bílou fixou,“ říká při zdobení stromku Kiki Vojdová.

Třída 1.A s paní učitelkou Jaroslavou Čerešňovou přišla nazdobit stromeček „Mašličkový“ látkovými mašlemi a také papírovými hvězdičkami, které děti dělaly při pracovních činnostech. Děti z 1. D nazvaly svůj stromeček „Kouzlo Vánoc“. „Hledali jsme něco trvanlivého a pomohlo nám, že jsme od jedné maminky dostali komponenty, malé kuličky, které jsme pak s dětmi v rámci dílniček navlíkali do tvaru vánočních ozdob,“ uvedla paní učitelka Martina Fialová. 1. C ozdobila svůj smrček pod názvem „Vánoční tajemství“.

PROGRAM KNOFLÍKOVÉHO TRHU

9:00 – zahájení
 Vystoupení dětí z 2. C ZŠ Komenského 420
 Vystoupení dětí z MŠ 9. května
 Vystoupení Bios Fitu
 Představení spolku Rorejs
 Vystoupení Rorejs „Živý betlém“
 Kateřina Vojkůvková shrne akci „Krabice od bot“
 Vystoupení Mníšeckého chrámového sboru
11:00 zakončení a pozvání na Předčasný Silvestr

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se