Děti z mníšecké mateřské školy zvítězily v celostátní soutěži

Děti z mníšecké mateřské školy zvítězily v celostátní soutěži

Spirála

Děti ze třetí třídy Mateřské školy 9. května zvítězily v celostátní fotografické soutěži „Malování světlem“, která se konala v rámci vzdělávacího programu Reflexáci.

Projekt Reflexáci organizuje společnost JukejReflex s. r. o. ve spolupráci se Sdružením místních samospráv České republiky a je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů.

Každá třída dostala tubus s reflexními samolepkami. Učitelky s dětmi probraly bezpečnost a důvody, proč je důležité, aby na sobě reflexní prvky měly. Děti si je pak mohly nalepit na své batůžky i oblečení.
Tvorby fotografií se ujala učitelka Renata Kornová. Děti si vyzkoušely vlastnosti světla a výherní fotografie vytvořily s fosforovými tyčinkami různých barev a fotoaparátem se zpomaleným záběrem.  Z vytištěných fotografií si udělaly v šatně výstavu a hádaly, co jim tvary světla připomínají. Vítězné fotografie nazvaly Běžec, Fotografie a Spirála.

Běžec

Graffiti

Cenu za prvenství v soutěži (voucher v hodnotě 15 000 Kč na nákup školních pomůcek, nebo společenských her a hraček) převzala ředitelka školy Kristýna Horká na slavnostním vyhlášení ve Zlíně.

Ředitelka Kristýna Horká na slavnostním vyhlášení soutěže

Gratulujeme dětem k úspěchu a ke vzorné reprezentaci našeho města.

Třeťáci s vyhraným voucherem

Fotografie: archiv MŠ 9. května

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se