Dětský den jsme oslavili na školním hřišti

Dětský den jsme oslavili na školním hřišti

Byl pátek 3. června od rána svítilo sluníčko a bylo jasné, že bude krásný den. A za to jsme byli všichni rádi, protože odpoledne měl vypuknout Dětský den.

Na jeho plánování jsme sice měli jen pár týdnů a ještě v pondělí jsme se obávali, aby všechno dopadlo podle plánu, ale naše obavy byly zbytečné. Všechno běželo jako na drátkách a kolem poledne vypukly přípravy. Děti ze starších ročníků pomáhaly s přípravou lavic a židlí pro stanoviště jednotlivých spolků, podium bylo postavené a už se chystalo ozvučení a moderátorky z řad žákyň si procházely svůj text. Postupně přišli zástupci všech spolků, které se do ětského dne zapojily, aby přichystali jednotlivá stanoviště. Ve 14 hodin se otevřely pomyslné brány registrace a do areálu školního hřiště začaly proudit děti se svými rodiči i prarodiči užít si krásné odpoledne plné zábavy. A že té zábavy bylo – děti si mohly projít 16 stanovišť, kde získaly za splněné úkoly razítka a za plnou kartičku dostaly sladkou odměnu i malou hračku.

Mohly si zaskákat na obří BootCamp atrakci, na menším skákacím hradu, vyzkoušet si zábavné sportovní vybavení, dát si něco dobrého u stánku s občerstvením, které připravily ženy s Ukrajiny v rámci projektu „Z Ukrajiny mezi nás“ podpořeného Nadací Via, udělat si vlastní placku, nechat si namalovat něco krásného na obličej, nechat si zaplést barevné copánky a nakonec si dát výbornou cukrovou vatu. Některé rodiny si objednaly piknikový koš v kavárně Tady a Teď nebo si daly kávu a limonádu od Patina House. Po celou dobu probíhal také doprovodný program – vystoupily děti z MŠ 9. května, Ema Hofmeisterová zazpívala píseň It´s my life, děti ze třídy 1.C, 2.A, 2.B, 2.C, 3.E, 4.A, 4.B a 5.C předvedly svá vystoupení, děti z kroužku hraní na flétnu zahrály na flétničky a děvčata z Biosfitu za mohutného potlesku zacvičila. K tomu nám hrál a zpíval skvělý David Pet. Dále měli návštěvníci možnost seznámit se s prací a vybavením Jednotky sboru dobrovolných hasičů Mníšek pod Brdy a Asociace dobrovolných záchranářů ČR. Podle úsměvů na tvářích návštěvníků odcházejících na konci dne domů jsme usoudili, že se dětský den 2022 povedl. A spokojení byli i zástupci spolků, které trochu zaskočila opravdu vysoká návštěvnost – vydali jsme přes 600 kartiček. Samozřejmě máme i několik námětů na zlepšení pro příští rok.

Poděkování
Děkujeme sponzorům: Bios s.r.o., Lékárna Bellis, Maqfort, Esmarin, Lískovka, PromoTech, manželé Hornovi, Kavárna Malý Mnich.
Děkujeme spolkům a organizátorům: Andrea Kučerová, Asociace dobrovolných záchranářů ČR, Biosfit, Badminton Mníšek pod Brdy, Čejka – Přírodovědný klub z Mníšku, Domov pro seniory pod Skalkou, Fotbalový klub Mníšek pod Brdy, Helen Doron English, Jednotka sboru dobrovolných hasičů Mníšek pod Brdy, Ještěrka Mníšek, Malý princ – zdravý pohyb v podzámčí, Mateřské centrum Oáza, Myslivost a lesnictví, OK Dobříš, TJ Sokol – všestrannost, TJ Sokol – stolní tenis, SK Divočáci, TenisvPraze.cz, Výtvarné tvoření s Ninou Danišovou, zaměstnanci a žáci ZŠ Mníšek pod Brdy
Děkujeme Lence Živné za krásné fotografie.

Michaela Pažoutová, Linda Sevaldová, Daniela Páterová za organizátory

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se