Divadelní představení juniorů pro seniory

Divadelní představení juniorů pro seniory

Žáci si představení jako herci doslova užívali

V naší škole nad lékárnou (ZŠ Komenského 886) jsme s žáky nacvičili divadelní představení „Konec strašidel v Mníšku“ na motivy Doktorské pohádky od Karla Čapka.

Rozhodli jsme se toto představení předvést i seniorům v Domově pro seniory Pod Skalkou. Díky velmi vstřícnému přijetí od paní ředitelky Terezy Středové jsme se s žáky v pátek 5. ledna 2024 na chvíli zabydleli na jevišti sálu v domově seniorů. V sále funguje profesionální ozvučení, a tak díky mikrofonům přítomní diváci dobře slyšeli všechny repliky našich herců. Po skončení divadla jsme si společně s diváky zazpívali několik vánočních koled. A protože atmosféra byla opravdu příjemná, děti se uvolnily a spontánně začaly obveselovat seniory vtipy a hádankami. Když jsme potom dostali za odměnu velkou hromadu plyšáků, které vyrobili sami senioři, radost dětí neznala mezí. Naše spolupráce s domovem seniorů tímto nekončí, pravidelná setkání s obyvateli domova si domluvilo hned několik žáků. Jakmile nacvičíme další představení, přijdeme rádi znovu.
V pátek 19. ledna jsme si vystoupení zopakovali v Domově seniorů Kytín. Zde jsme jen koledy nahradili písničkami, ale jinak bylo celé představení ve stejně přátelském duchu jako v Mníšku. Nakonec děti dostaly sladkou odměnu. I sem bychom se rádi pravidelně vraceli.

Myslíme, že vystupování v domovech seniorů přináší dětem úplně nový zážitek. Setkání s lidmi o několik generací staršími je pro ně přínosem samo o sobě a pocit, že jsme jim udělali hezčí den, je k nezaplacení.  Chceme tímto za žáky i za sebe poděkovat paní ředitelce Domova Pod Skalkou Tereze Středové a sociální pracovnici Domova Kytín Kateřině Kordulové, že nám tento zážitek se seniory umožnily.

Za naše herce a herečky Vladimíra Burdová a Petra Vejvodová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se