Důležité je, jak čas prožíváme

Důležité je, jak čas prožíváme

Nedávno jsme slavnostně zahájili nový školní rok a už se blíží předvánoční čas. Letí to neuvěřitelným tempem. Ve škole ale rozhodně nezahálíme. Připravujeme vánoční besídku a výrobky na Knoflíkový trh. 

Od začátku školního roku jsme toho zvládli už mnoho. Využili jme využili nabídku kanceláře Pražského hradu a u příležitosti 100. výročí založení Československa jsme vyrazili na prohlídku zámku v Lánech. S obdivem jsme si prohlédli zámecké prostory a vyslechli něco o historii a současnosti zámku. Počasí nám přálo a procházka po zámeckém parku ještě umocnila naše pocity.

Zúčastnili jsme se Dopravní soutěže mladých cyklistů, kterou pořádal BESIP. Na dopravní hřiště v Příbrami jsme vyslali naše zástupce ve dvou kategoriích, kde předvedli zručnost na kole, znalosti z dopravních předpisů a 1. pomoci. Dovednosti byly různé, musíme ještě zapracovat na řešení dopravních situací. V každém případě se žáci vrátili s mnoha zážitky, získali nové zkušenosti a navázali nová přátelství se žáky z jiných škol.

Letošní úroda jablek byla nadmíru bohatá, takže jak ji co nejlépe využít i pro vzdělávací účely? Jednoduše, jablíčkovým dnem! Pedagogové v čele s paní učitelkou Tomkovou připravili pro žáky rozmanité prezentace o druzích a pěstování jablek, zábavné úkoly a v neposlední řadě praktické činnosti. Žáci vytvořili jablečnou výstavu, pekli štrúdl a pečený čaj. Pak si na všem pochutnali.

A protože počasí nám přálo, pan učitel Nohejl navázal na akci Besipu a připravil pro všechny žáky projektový den Na kole do budoucnosti. Tentokrát zaměřený na bezpečný stav kola, zručnost a žáci také navštívili prodejnu kol v Mníšku, kde jim prodavač předvedl nejnovější kola, elektrokola a upozornil na bezpečnostní prvky.

A co nás čeká v nejbližších dnech? Příprava programu na vánoční besídku, výroba výrobků na Knoflíkový trh, na obě akce vás tímto srdečně zveme. V prosinci se těšíme na Rybovu Českou mši vánoční v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. A co se týká nás pedagogů, snažíme se pro žáky vymýšlet pestrou výuku, vzděláváme se a bohužel také hodně „papírujeme“. Bylo by fajn, kdyby si úředníci uvědomili, že jsme tady hlavně pro děti, a ne pro papíry!

Přejeme vám krásný předvánoční čas.

Marcela Krákorová
ředitelka ZŠ Komenského 886

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se