Jubilejní Knoflíkáč

Jubilejní Knoflíkáč

Jako platidlo slouží kožené knoflíky

Letos už podvacáté mohou místní i návštěvníci Mníšku v předvánočním čase směnit českou korunu za speciální měnu našich trhů, tedy za knoflíky, a vyrazit na nákup toho, co pro ně naše děti připravily.

Zveme vás v sobotu 2. prosince od 14 hodin k základní škole na 20. knoflíkový trh, kde (nejen) nakoupíte výrobky dětí z obou základních škol, obou mateřských škol, několika kroužků a spolků. Zároveň připravujeme bohatý kulturní program, ve kterém zazpívají, zahrají, zatančí, zarecitují a zahrají divadlo naše děti ze školy, ze ZUŠky, z mateřinek a ze 7kvítku. Před pátou hodinou pak předáme pamětní ceny „matkám a otcům – zakladatelům“ a společně rozsvítíme slavnostní osvětlení v prostoru před školou.

Program:

14:00 – Slavnostní zahájení
14:15 – Dětský pěvecký sbor ZŠ Líšnice (sborový zpěv s živým doprovodem)
14:30 – ZUŠ – literárně-dramatický odbor (pásmo básní Jiřího Dědečka)
14:45 – ZUŠ – obor zpěvu (pásmo sólových písní s doprovodem na piáno)
15:05 – 7.D – divadlo
15:20 – Kroužek flétniček
15:30 – 5.E – píseň Zima, zima
15:40 – MŠ Nová – pásmo
15:50 – MŠ 9. května – pásmo
16:00 – 7kvítek – pásmo
16:10 – 2.A – Trepak – hra na talíře na hudbu z baletu Louskáček
16:12 – BIOS fit – taneční vystoupení (před pódiem)
16:15 – 70 fingers (3 skladby)
16:30 – 5.E – píseň Vánoce na míru
16:35 – Sbor ZŠ – pásmo
16:45 – Proslovy hostů: předání pamětních knoflíků, Krabice od bot, promluva pana faráře
17:05 – Rozsvícení stromu
17:05 – 3.D – vánoční píseň se svíčkami

Před více než dvaceti lety, přesněji na přelomu století, se potkali u záměru uspořádat speciální dětské trhy tehdejší zástupci města, vedení zámku a spolu s výtvarnicí Ivou Mašínovou tak stáli na začátku krásné tradice.
Jednou z hlavních myšlenek Knoflíkáče bylo to, aby v předvánočním čase ožilo centrum města. Postupně se ustálil termín na prvním adventním víkendu, a ještě před covidovou pauzou (v letech 2020 a 2021 se trhy z důvodů pandemie nekonaly) došlo ke spojení s rozsvěcením městského vánočního stromu. V letošním roce však vedení města přistoupilo k tomu, že se tyto dvě akce opět rozdělí a městský strom se bude rozsvěcet až v neděli večer. Díky tomu už není argument pro to, aby akce, na které se z 99 % podílí žáci a učitelé školy, probíhala na náměstí, když škola nabízí o mnoho lepší podmínky pro zázemí trhu i kulturního programu, který je jeho nedílnou součástí.

Marek Inderka (text i foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se