Lipka zve na zajímavou přednášku o dřevě

Lipka zve na zajímavou přednášku o dřevě

Martin Patřičný

Domácí škola Lipka za podpory města Mníšek pod Brdy pořádá pro všechny mníšecké i přespolní Dřevěný večer Martina Patřičného. Tentokrát bude večer věnován symbolicky lípě, nejen té v názvu školy, ale i té námi zasazené před Městským kulturním střediskem v Mníšku pod Brdy. Součástí večera bude přednáška doprovázená muzicírováním lipkových školáků, krátké promítání a na konci prostor pro dotazy a diskuzi. Přijďte ve čtvrtek 18. dubna v 18 hodin. Jste srdečně zváni.
Vstupné na přednášku je dobrovolné.

Martin Patřičný se narodil se v roce 1955 a řemeslu se vyučil u svého strýce. Je spoluautorem scénáře a průvodcem 26 díly často reprízovaného televizního dokumentu „Kus dřeva ze stromu“ – Nadace Dřevo pro život. V současnosti je v televizi reprízován další jeho seriál Dřevěné návštěvy. Má za sebou přes 120 výstav (mj. v Rudolfinu, v Lichtenštejnském paláci, v Obecním domě či v Národním muzeu) a jeho knihy o dřevě vycházejí v nových a nových vydáních.
Od r. 1998 pořádá nekonečnou řadu oblíbených Dřevěných večerů, diskuzních i hraných s poesií a živou hudbou, v nejrůznějších místech České republiky.

Za spolek JaS (JINAK a SPOLU) Simona Navrátilová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se