Mateřská škola 9. května slavila 65. narozeniny

Mateřská škola 9. května slavila 65. narozeniny

Tančilo se a zpívalo

Poslední červnovou sobotu uspořádaly zaměstnankyně Mateřské školy 9. května parádní oslavu narozenin.

Na oslavu narozenin byli pozváni také absolventi, bývalé kolegyně i přátelé školy. Chodby se proměnily na výstavní síň plnou vzpomínkových fotek z historie školky. Na výročních fotografiích se poznávali někdejší děti, dnes již sami rodiče či prarodiče.

Mateřská škola byla otevřena v pondělí 3. března 1958 jako závodní mateřská škola Hrudkoven, později Kovohutí.
V roce 1991 byla předána městu Mníšek pod Brdy. Od roku 2003 má mateřská škola svou právní subjektivitu, zřizovatelem zůstává město.
Od školního roku 2015/2016 přibylo detašované pracoviště na Malém náměstí.

Rozlehlá zahrada školky se na jeden den změnila na zábavní centrum, kde se vyřádily nejenom děti, ale dobře se bavili také dospělí. Nejmenší publikum potěšila loutková pohádka a kouzelník čarující s holuby, králíky a krajtou tygrovitou. Velký skákací hrad byl v obležení dětí po celou dobu akce. Hudební vystoupení na klávesy doprovázela šikovná zpěvačka, která dokázala děti rozpohybovat tancem. Nezůstalo jen u dětských písniček, ale následovaly hity 80. let od Michala Davida, Dalibora Jandy a dvojice Stanislava Hložka a Petra Kotvalda. Zaměstnankyně školky roztančil jejich nesmrtelný hit „Holky z naší školky“.
Stoly se doslova prohýbaly nad neustále doplňovaným výtečným sladkým a slaným občerstvením. Pro osvěžení nechyběly chlazené melouny, voda s nakrájenými citrusy a malinovka. Nikdo rozhodně nestrádal hladem, žízní ani nudou. A protože narozeniny se musí řádně zapít, dospělí mohli ochutnávat červené, bílé nebo růžové víno.
Oslava byla zároveň slavnostním rozloučením s odcházející ředitelkou Marií Šretrovou, která svou funkci zastávala 23 let a v této mateřské škole působí jako učitelka již od roku 1977.
„Ráda bych naší školce popřála, aby se jí dařilo alespoň tak dobře jako dosud. Aby jí zůstalo vše pozitivní, co k ní patří: krásné prostředí, výborní lidé, skvělí rodiče a i nadále byl zachován její domácký typ,“ popřála Marie Šretrová „své“ školce do dalších 65 let.

Fotografie najdete na facebookovém profilu města.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se