Měsíc pro školu vynesl bezmála 120 tisíc!

Měsíc pro školu vynesl bezmála 120 tisíc!

Anežka Plicková s jedním z obrázků na prodejní výstavě

Minulý měsíc se v rámci měsíce pro školu, díky školnímu parlamentu naší základní školy, uskutečnilo šest akcí, které si žáci sami zorganizovali. Naším hlavním účelem bylo vybrat peníze na drobné opravy školy, ale především na nové šatní skříňky. Toto téma naše žáky zajímalo, takže nám s radostí pomohli a my jsme jim za to velmi vděční.

„Od školního parlamentu jsme dostali za úkol vymyslet projekt na pořízení vybavení školy. Přišlo mi fajn zopakovat Snídaně pro školu, které se pokaždé povedly. A protože chodím zároveň i do základní umělecké školy, tak mě ještě napadlo uspořádat koncert a výstavu, protože u nás máme spoustu nadaných dětí,“ okomentovala květnový Měsíc pro školu jedna z jeho hlavních organizátorek Anežka Plicková.

Náš měsíc jsme odstartovali Snídaní pro školu. Akce tohoto typu byly celkem tři. Na všech třídách bylo vidět nadšení z toho, že pomáhají své škole a sobě samým. Každá snídaně měla velký úspěch, za což je třeba poděkovat Filipovi Proboštovi, který se do organizace těchto akcí pustil s plným nasazením, a i přes počáteční těžkosti tuto akci dovedl po dlouhé cestě do cíle.

Jako další byla Výstava pro školu. Sesbírali jsme na 250 obrazů od všech studentů, kteří byli ochotní své obrazy vystavit či prodat. Každý, kdo se rozhodl svůj obraz prodat, dostal polovinu ceny obrazu. No a když se obraz neprodal, dostal ho zpět. Děkujeme všem, co se rozhodli se u nás jen zastavit a podpořit nás, moc si toho vážíme a jsme za Vás rádi.

Největší akcí, kterou jsme uspořádali, byl Koncert pro školu. Všech 17 účinkujících a třídy 4.B s 5.C předvedly neskutečné výkony. Mohli jste slyšet violoncello, kytaru, příčnou flétnu a mnoho dalšího. Všichni účinkující si zaslouží neskutečný obdiv, protože vylézt na pódium před plný sál až k prasknutí chce pořádný kopec odvahy.

Náš měsíc jsme zakončili Výstavou a projekcí fotografií. Opět jsme vybírali fotografie od žáků. Pokud se jejich fotografie prodala, dostali polovinu ceny, kterou si řekli. Za touto akcí stojí dvě šikovné studentky, Alexandra Špitonceva a Tereza Nejedlá. Za jejich práci jim patří velký dík od celého školního parlamentu.

Děkujeme všem, co nás podporovali a jen díky Vám jsme vybrali přes 118 000 korun!
Děkujeme za to, že jste nám dali možnost dokázat, že na věku nezáleží a že i když jsme žáci zvládneme toho víc, než si myslíme.

Anežka Plicková ze 7.D

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se