Dvě Snídaně u školy vynesly přes 50 tisíc

Dvě Snídaně u školy vynesly přes 50 tisíc

Fotografie ze snídaně, která se konala v září. Foto: Lenka Živná

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne. Přesto existuje spousta dětí, které z různých důvodů nesnídají. Na vyučování do školy přichází žáci nenasycení, což jim způsobuje řadu problémů. V naší škole před několika lety vznikla myšlenka uspořádat akci Na snídani? Do školy!

Při její realizaci se škola vždy setkala s velkým ohlasem, proto v měsíci říjnu, byla uspořádána již letošní druhá snídaně pro všechny. Od sedmé hodiny ranní na náměstíčku před školou voněly různé sladké i slané dobroty.
Za symbolickou částku děti nabízely svým zákazníkům čerstvé, křupavé, plněné bagetky, slané šneky, tyčinky, sladké, zasněžené bábovky, nadýchané ovocné, tvarohové, či jiné řezy a k nim rozlévaly voňavý čaj. Zároveň si prodávající aktivně procvičovali a upevňovali své znalosti z matematiky. Ráda bych citovala milý email od jednoho tatínka: „Je moc krásné, jak se děti snaží prodávat všechny možné dobrůtky, jak jsou moc milé a doma pomáhají maminkám s pečením a přípravou.“
Spolu se zářijovou snídaní, která proběhla 22. 9., žáci dohromady vydělali částku přesahující 50 000 Kč. Celých 30 % z této částky putuje jednotlivým třídám a zbytek financí využijeme na nákup beletrie do školní knihovny. 
Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na páteční realizaci snídaně podíleli. Žákům vyšších ročníků, kteří ráno ochotně připravili a po skončení uklidili stoly, rodičům a dětem za napečené dobroty, všem prodávajícím i kupujícím. Také děkujeme za velmi příjemnou atmosféru, která přispěla k dobré náladě a následně k příjemné, školní práci všech.

Všechny srdečně zveme na poslední letošní školní snídani v pátek 10. listopadu od 7:15 do 8:00.

Eva Branná, třídní učitelka 3.A

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se