Plánujeme podpořit výsadbu dalšího tisíce stromů

Plánujeme podpořit výsadbu dalšího tisíce stromů

Vážení mníšečtí občané,
ráda bych Vás jménem celé školy pozvala na akce, které se uskuteční vždy v pátek od 7:15 do 8:00, a to 2. října, 9. října, 16. října a 23. října.

Již loňským výtěžkem z Knoflíkového trhu 2019 jsme společně s několika spolky a organizacemi přispěli k výsadbě 1 000 stromů v mníšeckých lesích. Všude okolo vidíme, že je třeba s takovými projekty pokračovat. Proto se naše škola rozhodla, že propojením několika školních projektů v jeden opět podpoří dalších 1 000 stromů v Mníšku. Bude se jednat o další výsadbu stromů na školním hřišti a v těsné blízkosti školy, ale chceme rovněž podpořit sázení dalších stromů do mníšeckých lesů. Tentokrát bychom rádi do lesů vysázeli stromy listnaté.
V této pro nás všechny nelehké době chceme, aby komunitní život v Mníšku pod Brdy pokračoval dál bez ohledu na současnou epidemiologickou situaci. Rozhodně nechceme nikoho vystavovat nebezpečí nákazy, proto jsme se rozhodli pozvat veřejnost na náměstíčko před školou, které spojuje budovu naší školy s celým Mníškem pod Brdy.

Propojovat budeme dva opakující se projekty Na snídani? Do školy! a projekt 72 hodin s novým projektem „Skutečně zdravá škola – vzdělávání o ekologickém zemědělství“.
Děti s rodiči napečou koláče, buchty a jiné dobroty a nabídnou je za jednotnou cenu ráno před školou všem kolemjdoucím. Zároveň škola připraví před školou posezení u kávy nebo dobrého čaje, které budete moci všichni využít.

Za výdělek z letošních akcí nakoupíme další sazenice stromků, které vysadíme na jaře 2021. Stejně tak i Knoflíkový trh chceme zaměřit na podporu stejného projektu. Pokud by se vybralo více peněz, využijeme je na další činnosti týkající se ochrany přírody, zadržování vody apod. v Mníšku a jeho okolí.
Celý kolektiv zaměstnanců školy i žáci věří, že naše aktivitu oceníte jako smysluplnou a přijdete nás podpořit Vaší hojnou účastí.

Budeme se na Vás těšit!

Vaše Michaela Pažoutová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se