Policisté poučili prvňáky a druháky o bezpečnosti v dopravě

Policisté poučili prvňáky a druháky o bezpečnosti v dopravě

Praktická ukázka na přechodu pro chodce

Přes 150 dětí z mníšecké základní školy se v městském kulturním středisku zúčastnilo interaktivní přednášky na téma BEZPEČNOST V DOPRAVĚ.

Přednášku si pro ně připravily preventistka Policie ČR Anna Štichová a městští strážníci Petr Smorádek a Eliška Lodrová.

Děti si prošly několik stanovišť, kde lektoři rozebírali speciální témata. Věnovali se povinné výbavě pro jízdu na kole, používání bezpečnostních pásů v automobilu, pohybu chodců po krajnici i na přechodu pro chodce, správnému nasazení cyklistické helmy nebo používání reflexních prvků při chůzi po komunikaci.
Jejich výklad doprovodila videa, ve kterých školáci poznali, proč je důležité používat při jízdě na kole helmu (hlavu při nárazech nahradil ve videu meloun), a jakou funkci plní při nárazu dětská sedačka a bezpečností pásy (člověka nahradil hadrový panák).

Děti přednáška zaujala a hodina jim utekla doslova jako voda. Pozorně výklad lektorů poslouchaly a na jejich dotazy odpovídaly vesměs správně. Doufejme, že přednáška splnila svůj účel a malí školáci si osvojili správné návyky pro pohyb v dopravě.

Další fotografie najdete na mníšeckém facebookovém profilu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se