Prázdniny jsou pryč, škola začíná

Prázdniny jsou pryč, škola začíná

Mezi zhruba sto deseti tisíci dětmi, které dnes po celé republice poprvé usedají do školních lavic, je i více než stovka prvňáčků mníšecké Základní školy Komenského 420.

Letošní mníšečtí prvňáčci to mají jinak než jejich předchůdci. Budou se totiž učit mimo svoji kmenovou školu. Ta totiž nárůst počtu dětí posledních let nedokáže pojmout a nový školní Pavilon se kvůli průtahům začal stavět teprve minulý měsíc.

Dnes ráno žáky prvních tříd a jejich rodiče přivítali zástupci školy, města i sponzorů ještě v tělocvičně školy. Od zítřka už budou prvňáčci za doprovodů svých učitelek jezdit autobusy, které město sjednalo, do pronajatých prostor v Mníšecké ulici.

Slavnostní přivítání prvňáčků se nenechaly ujít jejich rodiny.

Ředitelka školy Michaela Pažoutová na úvod slavnostního stužkování prvňáčků zmínila, že letošní rok, jubilejní pro celou republiku, je mimořádně důležitý i pro mníšeckou školu. „Věřím, že si ho tak spolu s námi budete připomínat a že příští rok se budete moci přesunout z pronajatých tříd už do nové školní budovy,“ oslovila přítomné.

„Prosíme rodiče o trpělivost a držíme palce, aby nestandardní situaci spolu s dětmi zvládli,“ navázal starosta Petr Digrin. Místostarostka Daniela popřála dětem, aby se jim ve škole líbilo. „Přeji vám, abyste si tu našli třeba i nové kamarády, protože z vlastní zkušenosti vím, že to může být třeba i na celý život.“

 

Anketa prvňáčků

Těšil/a jsi se do školy?

 


 Eliška : Těším se na učení, a hlavně abych se naučila číst knížky, protože teď si je pouštím na rádiu.


Anetka: Hodně se těším na učení, ale ještě nevím, co mě bude bavit nejvíc. A taky se těším, že tady budu mít dvě kamarádky ze školky.


Sofinka:Těším se nejvíc na výtvarku, protože ráda kreslím, a taky na kamarádky.


David: Těším se na všechno a nejvíc na tělocvik.


Kryštůfek: Těším se na úkoly. A taky se těším, že se naučím psát.


Tomášek: Těším se hodně. Nejvíc na matematiku, protože rád počítám.


Míša: Těším se hlavně na kamarády a kamarádky.

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovaný
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se