Předškoláci se loučili se svou školkou zvesela

Předškoláci se loučili se svou školkou zvesela

Předškoláci s šerpami

Druhý červnový pátek uspořádala MŠ 9. května tradiční akci ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY.

Zapojilo se do ní 37 dětí, které od září nastupují do základní školy. Spolu s učitelkami si nacvičily pásmo básniček, říkanek, písniček a tanečků, které předvedly na školkové zahradě, kam za nimi dorazili jejich rodiče, prarodiče a další příbuzní a známí. Vystoupení byla velmi nápaditá, došlo i na breakdance. Potom následovalo slavnostní stužkování, kdy každý předškolák obdržel zelenou šerpu s nápisem ŠKOLÁK 2024, knížku prvního čtení, fotografii školkového tabla a pamětní list. Několik přihlížejících maminek se neubránilo slzám dojetí, když si uvědomily, že jedna etapa (možná ta nejkrásnější) v životě jejich potomků právě končí. Podobně na tom byly i jejich třídní učitelky Tereza Kovandová, Zita Hosnedlová a Renata Kornová.

Pohádka se líbila


A protože šlo o slavnost, nemohlo chybět sladké pohoštění a nakrájené ovoce, vyráběla se i cukrová vata. Do příprav se zapojil všechen personál: učitelky, kuchařky i uklízečky. Jako dárek na rozloučenou vystoupilo loutkové divadlo Vysmáto s principálem a kašpárkem Aloisem Bílkem, který publiku zahrál pohádku O červené karkulce a zlém vlkovi.

„Ráda bych všem našim dětem popřála, aby se jim ve velké škole líbilo, měli tam spoustu kamarádů a pěkných zážitků,“ zmínila na závěr ředitelka školky Kristýna Horká.

Výroby cukrové vaty se ujala i ředitelka školky

Další fotografie najdete na mníšeckém facebookovém profilu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se