V ZŠ Komenského šijí roušky pro Mníšek i okolí

V ZŠ Komenského šijí roušky pro Mníšek i okolí

Roušky ušité na ZŠ Komenského 420. Foto: autorka článku

V tuto chvíli již sice dosedlo první letadlo z Číny plné roušek, ale podle dostupných informací přivezlo materiál určený především pro lidi v první linii (zdravotníky, hasiče, policisty) a je to tak správně. Nicméně chránit se musíme všichni.

Doba nyní není jednoduchá. Přesto zůstaňme optimisty a pojďme se s tímto problémem poprat.
Je úžasné, co můžeme pozorovat okolo sebe. Drtivá většina lidí se snaží pomáhat si a zmírňovat dopady toho, co nás potkalo.
Je nám všem zřejmě jasné, že v tuto chvíli nás „obyčejné lidi“ nikdo seshora neochrání.
Prosíme proto o prosté slovo „děkuji“ pro paní vychovatelky a asistentky naší základní školy, které velmi rychle pochopily, že „kdo rychle dává, dvakrát dává“.
Přiznáme se, že jsme sami nečekali, že toho dokážou tolik. Do dnešního dne již kolegyně vyrobily a my jsme distribuovali více než 1 000 textilních roušek.
Samozřejmě toto je možné i díky spolupráci a kooperaci s paní Kristýnou Vávrovou, která rovněž maximálně pomáhá, a se kterou se na distribuci domlouváme, ale dnes už i díky dalším lidem mimo školu, kteří se do této akce zapojili. Velký dík patří rovněž těm, kteří nám přinášejí materiál.

Na naše roušky se stojí nyní ve škole fronty. I když jsme již v první vlně dodávali roušky do několika lékařských ordinací a lékáren, poté, co jsme v minulém týdnu uspokojili většinu poptávky zejména ze strany našich seniorů, budeme v tomto týdnu tuto nabídku resp. distribuci opakovat.
Výdej roušek tak bude pokračovat každý všední den v době od 08:00 do 12:00 ve vrátnici školy. Dostupnost roušek si můžete předem ověřit na telefonním čísle 774 498 008.
Opět budeme nabízet roušky Domovu pro seniory, kde se nám podařilo, díky facebookové výzvě a další dodávce od paní Vávrové, vykrýt prvotní absolutní absenci roušek.
Mimochodem, pověst našich roušek již překročila pověst mníšeckého regionu. O našich rouškách se dozvěděla jedna pražská nemocnice, která měla tohoto materiálu stejný zoufalý nedostatek jako další zdravotnická zařízení, a poptala u nás jejich výrobu a dodání. My však samozřejmě přednostně zásobujeme Mníšek, případně další spádové oblasti .

Vidíme, co se děje, vidíme, jak lidé vzali iniciativu do vlastních rukou, pracují, bojují se situací a pomáhají si navzájem, nedělají to pro své osobní PR, dělají to proto, že je to potřeba, proto že chtějí nezištně pomoci a o to je to cennější.
Jsme rádi, že navzdory současné situaci jsme obklopeni takovou náladou, takovým souzněním. Proto věříme, že většina z nás má šanci se nákaze vyhnout a že za pár týdnů nebo měsíců se vrátíme k normálnímu životu.

Všem aktivním, kteří pomáhají, děkuje vedení ZŠ Mníšek pod Brdy

Snímek ze školní chodby. Foto: autorka článku

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se