Tulipánový měsíc přinesl s jarem i naději již po desáté

Tulipánový měsíc přinesl s jarem i naději již po desáté

Děti ze ZŠ Komenského 420 při výrobě tulipánů

Projekt neziskové organizace Amelie v březnu opět spustil lavinu podpory pro onkologicky nemocné i jejich blízké v nemocnicích i doma, a to již jako svůj desátý ročník.

Mottem projektu je „přivolejme s jarem i naději“. To se děje prostřednictvím řady aktivit, které nabízí Amelie, její spolupracovníci a hlavně dobrovolníci. Kromě toho se znatelně mění onkologická oddělení nemocnic napříč celou ČR díky jarní tulipánové výzdobě od dětí i dospělých.

Tulipány vyráběla děvčata i chlapci

Doba je náročná, mnoho nemocnic bylo kvůli koronavirové epidemii uzavřeno i několik měsíců a pacienti tak byli na dlouho dobu odříznuti od venkovního světa i od svých blízkých více než dříve. A právě proto projekt Tulipánový měsíc splnil svůj jasný a jednoduchý cíl: dát onkologicky nemocným lidem najevo, že na ně lidi zvenku myslí a na dálku jim posílají vzkaz podpory a naděje.
To se podařilo i v Nemocnici Na Pleši, a to zejména díky opakované vynikající spolupráci s oběma základními školami v Mníšku pod Brdy, základní školou v Nové Vsi pod Pleší a Magdalenou, o.p.s. Obrázky a další jarní výzdobu vyrobily také děti z Lesního klubu Sedmikvítek, Rodinného centra Dobříšek a 1. ZŠ Dobříš. Těm všem patří velké poděkování. Stejně tak dobrovolníkům Amelie, kteří, ač nemohli za pacienty k lůžkům docházet osobně, pro ně připravovali dárky a přáníčka.

Tulipány děaly radost i jejich autorům

„Bylo nám ctí, že jsme se i letos mohli do projektu na podporu našich spoluobčanů, ale třeba i našich blízkých, členů rodiny, kamarádů zapojit. Udělali jsme to opravdu rádi, s citem a pochopením. Všem bychom chtěli alespoň výrobky dětí poslat hezké jarní dny, radost z každého rozkvetlého kvítku kolem nás, a především pozitivní mysl v boji s touto zákeřnou nemocí,“ sdílela své dojmy paní učitelka Lucie Branná a dodává: „Zdraví je dar a nikdy nevíme, co kohokoliv z nás může potkat. Pak i my budeme rádi za jakákoliv slova podpory či jiné činy.“
Nemocnice Na Pleši nyní po půlroční pauze opět otevírá své brány dobrovolníkům, takže je možné se do dobrovolnického programu zapojit. Pro zájemce je připraveno školení v termínu 21. a 22. 4. 2022. Více informací lze najít na webu www.amelie-zs.cz anebo přímo u koordinátorky dobrovolníků na e-mailu: dina.risianova@amelie-zs.cz nebo tel.: 608 458 303.

Použitá foto: archiv autorky

Dina Rišianová

Děti ze ZŠ Komenského 886 se svými tulipány

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se