V Mníšku opět “rozkvetou” vlčí máky ke Dni veteránů

V Mníšku opět “rozkvetou” vlčí máky ke Dni veteránů

Ilustrační foto

Základní škola Komenského 420 se i letos připojí ke sbírce organizace Post Bellum.

Stejně jako na celém světě, tak i v Mníšku si lidé budou moci 11. listopadu, na Den válečných veteránů, připnout na oděv červený vlčí mák jako připomínku hrdinů. V období od 10. do 20. listopadu bude možné pořídit si vlčí mák za symbolický příspěvek do kasičky na recepci školy. V pátek 10. listopadu dopoledne navíc vyrazí žákovská skupina také do ulic a centra Mníšku, aby červené kvítky nabídla kolemjdoucím.

Současně se s příběhy hrdinů budou moci naši žáci také seznámit v rámci různých předmětů.
V loňském roce vynesla sbírka v Mníšku 4 170 Kč, celkem sbírka vloni vynesla 3 034 938 Kč. Větší část z těchto prostředků putovala na aktivity Centra pomoci Paměti národa a na podporu pamětníků. Post Bellum navíc plánuje vybudovat síť poradensko-kontaktních center po celé republice. Současně jako každý rok část výtěžku byla podle organizátorů použita na dokumentování a uchování příběhů válečných veteránů a dalších bojovníků za svobodu. A podobný účel sbírky bude i v letošním roce.

Den válečných veteránů se připomíná každoročně u příležitosti konce první světové války. Červené květy pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě, a proto se staly symbolem tohoto svátku.

Zora Kasiková, ZŠ Mníšek pod Brdy

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se