Až do konce března 2023 si můžete v prosklené výloze v průchodu Pavilonu prohlédnout výstavu prací žáků Základní umělecké školy Řevnice/Mníšek pod Brdy.
Celkem 42 dětí ve věku od 6 do 15 let tu na několika panelech vystavuje svých zhruba sedm desítek obrázků s různou tématikou. Vznikly v rámci výtvarného oboru, který vyučuje Veronika Drahotová a je rozdělen do několika skupin dle věku žáků.
Nejmladší děti se například při hodinách seznamují s prací tužkou a jak s ní zacházet. Procvičují si různé tahy, šrafury nebo stínování. Seznamují se také s barvami, kdy pracují pouze se třemi základními: červenou, žlutou a modrou, která se pak učí míchat a vytvářet doplňkové barvy.

Něcozemě
V dlouhodobém projektu „Něcozemě” si žáci vybrali konkrétní země a zpracovali jejich charakteristické prvky. Výuka je zaměřena na představivost a stylizaci, ale také na kresbu podle předlohy. Nejprve skicují nápady, vysvětlují si, k čemu jsou skici dobré a jak při nich postupovat. Podle připravených skic pak přenáší kresby na formát A4 a vybarvují je pastelkami. Abstraktní tvorba používá omezenou barevnou paletu – čtyři barvy, které jsou opakovány a kombinovány.
Na formátu A3 nakreslili dle předlohy slavnou Monu Lisu od Leonarda da Vinciho.

Vesmírné rostliny
Dalším dlouhodobým projektem je inspirace dílem výtvarnice Anny Zemánkové z Mníšku pod Brdy (žila v letech 1908–1986). Po představení díla umělkyně skicují žáci nápady na „Vesmírné rostliny“. Ty potom převádí na formát A3 a využívají širokou škálu barev, stínování a překrývá[1]ní odstínů.

