Velikonoční oslavy v naší ZŠ

Velikonoční oslavy v naší ZŠ

Jedno z hudebních vystoupení

Ráno na Škaredou středu 27. března jsme si mohli zpříjemnit letošní první snídaní před naší školou. Jedná se o školní akci, kterou jsme letos chtěli nabídnout prostor ke společnému setkání s veřejností, na místo tradiční velikonoční akademie.

Na návštěvníky čekala bohatá snídaně

Žáci, zaměstnanci školy i samotní rodiče a prarodiče si mohli nakoupit něco dobrého a sledovat při tom vystoupení žáků naší školy. Na náměstíčku před školou vládla příjemná atmosféra umocněná počínajícím jarním počasím. Přivítat jaro jsme mohli společně s dětmi z 1.D a 1.C písní Jaro dělá pokusy z pera pánů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, následovala vystoupení žáků, kteří nám zahráli působivé melodie na flétnu, piano i ukulele. Tradičně vystoupila s hrou na flétny i paní učitelka Marie Davídková se svými žáky a také žáci třídy 3.D s třídní učitelkou Zuzanou Hezkou. Trochu z jiného soudku jsme si užili vystoupení žáků 7.D s jejich scénkou. Svým zpěvem nás naladila děvčata ze 4.B a finále bylo korunováno tanečním vystoupením dívek ze 7.B.

Vystoupení flétniček

Je již zvykem, že výtěžek ze snídaně je využit na předem zvolený účel. Tentokrát si žáci na školním parlamentu odhlasovali, že 30 % výtěžku ze snídaně připadne do třídních fondů zúčastněných prodávajících tříd a 70 % částky (přes 60 tisíc) poputuje na vybavení pro aktivní trávení přestávek ve škole, při kterých se snažíme žákům nabídnout různé alternativy pro trávení přestávek. Příjemnou atmosféru a setkání přátel po dlouhé zimě si všichni užívali. Žáci, učitelé i rodiče ocenili možnost se před Velikonocemi společně setkat a strávit společné chvíle.

Věříme, že řada z Vás na tuto akci také vzpomíná s radostí. Letošní ročník našich školních snídaní před školou považujeme za zahájený a těšíme se s Vámi na viděnou buď na další snídani nebo jiné školní akci.

Děti si svá vystoupení pečlivě nacvičily

Johana Švarcová (text)
Lenka Živná (foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se