Zápis do 1. tříd byl exkurzí do zvířecí říše

Zápis do 1. tříd byl exkurzí do zvířecí říše

Budoucí prvňáky vítal papoušek

První dubnové úterý pořádala ZŠ Komenského 420 zápis do 1. tříd ve školním roce 2024/2025, ke kterému se dostavilo 136 dětí. Pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče to ale nebyl ledajaký zápis: čekala na ně stezka říší zvířat.
Výborného nápadu se zhostili pedagogové, asistenti i žáci a několik tříd v Pavilonu proměnili do podoby čtyř zvířecích říší: PTAČÍ, VODNÍ, LESNÍ a PRALESNÍ, kterými během dne prošli všichni předškoláci. Role průvodců rodičů a předškoláků po škole se ujali ochotní žáci 8. a 9. tříd.
Na všech stanovištích plnily děti různé úkoly, které měly prověřit jejich fyzickou i psychickou připravenost k nástupu školní docházky: poznávaly například barvy, tvary, procvičovali si paměť nebo prostorovou orientaci. Svou trpělivost ukázaly při „rybolovu“.  Výzdoba tříd, evokující pobyt v přírodě, navodila dětem příjemné pocity a zbavila je ostychu z cizího prostředí. Na konci zvířecí stezky obdržely všechny děti vyplněnou vstupenku do 1. třídy a praktický dáreček.
Komu cestou vyhládlo, mohl se občerstvit v Kavárně alias džungli, kde se nabízela káva, čaj a výtečné sladké či slané zákusky domácí výroby. Za odměnu si mohli předškoláci ještě dojít do Herničky, kde bylo i malování na obličej.

Velký obdiv patří všem pedagogům i žákům, kteří se na výrobě a instalaci krásných dekorací podíleli, aby předškolákům zpříjemnili jejich velký den: zápis do základní školy.

Další fotografie najdete na mníšeckém facebookovém profilu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se