Zhodnocení uplynulého školního roku v ZŠ Komenského 886

Zhodnocení uplynulého školního roku v ZŠ Komenského 886

Den dětí u Zadního rybníka

I tento školní rok byl poněkud zvláštní, ovlivněný zejména covidovými opatřeními a válkou na Ukrajině. Obojí se samozřejmě do školního prostředí značně promítlo. Každá taková situace, kromě nepopiratelného vlivu na osobní život lidí v různých oblastech, přináší i nový rozměr ve formě další školní legislativy, nárůstu administrativy a nových výzev, se kterými se musíme vypořádat, jak nejlépe umíme.

I v této souvislosti bych chtěla poděkovat většině rodičů našich žáků za přístup, pomoc a spolupráci v této složité době, velmi si toho vážím. Zrovna tak si vážím obrovského nasazení mých kolegů, se kterými všechny náročné situace zvládali. Přesto dovolte malou poznámku k aktuálnímu dění. Chápu, že jsme ze všeho unavení, že bychom už všichni chtěli žít normálně. Mějme prosím ale na paměti, že značná část obyvatel Ukrajiny, lidí jako Vy nebo já, ze dne na den přišla o své blízké, včetně dětí, o své domovy, zažila válečné útrapy na vlastní kůži. Nepodceňujme to, protože ukrajinská hranice je blízko a ruský agresor je nenasytný a nevyzpytatelný. Svoboda je opravdu křehká.

Sázení stromků

Ale zpátky ke škole. V posledních třech měsících proběhla celá řada školních aktivit, snažili jsme se žákům nahradit období, kdy jsme byli v mnoha činnostech omezeni. Mladší žáci si prošli pohádkový okruh na mníšeckém zámku s dílničkami, zúčastnili se programu s písničkami z večerníčků, kdy za melodie z Včelích medvídků nikdo nezůstal sedět na židli, všichni radostně zpívali a tančili. Žáci si prohlédli interaktivní výstavu v Oranžérii na Dobříši na téma les a voda a oboru se zvířecími mláďaty. Starší žáci shlédli ve spolupráci s dobříšskou školou dvě studentská divadelní představení s preventivní tematikou a také v rámci Dne Země spolu s lesníky zasázeli v lese několik stromků. S úspěchem se žáci zúčastnili také několika výtvarných soutěží.
V závěru roku jsme se po dvouleté pauze sešli s rodiči a žáky na zahradní slavnosti, kde byly pro všechny připraveny sportovní i kreativní aktivity.
Našim deváťákům přejeme úspěšná další studia a dobré uplatnění v životě, všem žákům a jejich rodinám co nejhezčí prázdniny, plné odpočinku, sluníčka a pohody.

Marcela Krákorová, ředitelka ZŠ Komenského 886

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se