Adventní čas v Domečku

Adventní čas v Domečku

Dětičky od Hračičků překvapili při zdobení stromečku Mikuláš, čert a anděl. Foto: autorka

Advent 2021 byl v Domečku skutečně bohatý, i když jsme bohužel již druhým rokem limitováni pandemií a tradiční akce se tak opět nemohly uskutečnit. O to víc nás moc těší zájem škol, školek a spolků, že chtějí naše uživatele potěšit.

Advent jsme začali tradičním zdobením vánočního stromečku na náměstí F. X. Svobody.
V pondělí 6. prosince u nás chodili svatý Mikuláš, čertice s andělem. Nejenomže uživatelé dostali klasickou nadílku, ale také drobné dárky a přání od dětí ze ZŠ Davle a ze spolku Brdský šikula, který akci Dopisy seniorům dělá již několikátým rokem pod vedením skvělé Aničky Čiškové. Ten den také čekalo na naše uživatele překvapení ve formě ozdobeného vánočního stromečku od dětí z dětské skupiny Hračičkové. Stromeček pak ozdobil náš dvůr. A také malí Hračičkové se potkaly s naším Mikulášem, čerticí a andělem a i na ně čekala nadílka.

Mikuláš s čertem i andělem potěšili i naše uživatele

V pátek 17. prosince naši uživatelé zdobili vánoční stromečky v jídelně a také tradičně v zimní zahradě. A dopoledne jsme zakončili vystoupením dětí z MŠ 9. května. Abychom dodrželi všechna nařízení, tak děti vystoupily na terase za Domečkem a zvuk byl přenášen do jídelny, kde seděli naši uživatelé. Moc děkujeme paní ředitelce za super rychlé naplánování celé akce.

Děti z MŠ 9. května nám krásně zazpívaly

Na Štědrý den jsme se všichni sešli u vánočního stromečku. Proběhla nadílka nejen pro naše uživatele, ale také pro naše zaměstnance. Při setkání jsme si zazpívali několik koled, které secvičil náš „pěvecký kroužek“.
Závěrem mi dovolte poděkovat všem, kteří našim uživatelům připravili dárečky a sice: našemu zřizovateli, kterým je město Mníšek pod Brdy, spolku Brdský šikula, ZŠ Davle, ZŠ Komenského 420, MŠ 9. května, MŠ Eden, dětské skupině Hračičkové, MŠ Včelka (Nová Ves pod Pleší) a také děkujeme Ježíškovým vnoučatům a finančním dárcům.

Uživatelé při zdobení vánočního stromku

Také bych chtěla poděkovat všem zaměstnancům za práci, která je již druhým rokem ještě o něco těžší kvůli pandemii. Držte nám palce, protože nyní nás čekají těžké týdny.

Tereza Středová, ředitelka Domova pro seniory Pod Skallkou

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se