Bleší trh pomůže ukrajinským běžencům

Bleší trh pomůže ukrajinským běžencům

V neděli 18. září 2022 se bude v mníšeckém předzámčí konat mezi 8. a 12. hodinou oblíbený Bleší trh, který bude již čtvrtým rokem propojen s charitou.

Letos se jeho organizátoři rozhodli podpořit ukrajinské matky s dětmi, které ze své vlasti odešly z důvodu ruské agrese. Seznam věcí pro ukrajinské běžence je zveřejněn na facebookovém profilu akce BLEŠÍ TRH, nebo níže v tabulce. Kdo bude chtít, může poptávanou věc přinést rovnou na Blešák a věnovat potřebné rodině. Shromážděné věci budou obratem předány obdarovaným.
Organizátoři Blešáku děkují všem štědrým dárcům!

Bleší trh se v Mníšku pod Brdy koná již sedmým rokem a stojí za ním Zuzana Škodová a Josef Porsch.
Od roku 2019 je spojen i charitou. Nejdříve se po dva ročníky pomáhalo Azylovému domu města Příbrami a loni psímu a kočičímu útulku Srdeční záležitosti.
„Přišlo nám fajn spojit původní smysl bleších trhů, kdy si sousedé mezi sebou směňují za symbolickou cenu pro ně již nepotřebné věci, s pomocí potřebným. V tom, že náš záměr byl správný, nás utvrzuje nejen pozitivní ohlas obdarovávaných organizací, ale především reakce štědrých lidí z Mníšku a okolí, kteří nám po celou dobu Blešáku nosí velké množství poptávaných věcí. Společně s nimi máme radost z toho, že můžeme posloužit dobré věci,“ hodnotí charitativní obohacení trhu Zuzana Škodová.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se