Brontosauři zkulturnili remízek v Dolíkách

Brontosauři zkulturnili remízek v Dolíkách

Na začátku dubna přijelo do našeho města 11 členů a příznivců Hnutí Brontosaurus, aby nám opět pomohli zušlechtit přírodu.

Vzhledem k panujícímu mrazivému počasí tentokrát nestanovali u Zadního rybníka, ale přístřeší jim poskytl pan Pavel Jeřábek, člen Hnutí a iniciátor jeho dlouholeté spolupráce s městem, ve svém soukromí ve Stříbrné Lhotě.
Na rozdíl od dvou minulých let se Brontosauři nepustili do dalšího zkulturnění bývalého ovocného sadu za Zadním rybníkem, ale na žádost radnice se věnovali vyčištění remízku v Dolíkách od náletových dřevin. Nově prosvětlená plocha může již od jara sloužit skautům, školním třídám, ale i ostatním obyvatelům našeho města například jako piknikové místo nebo výukový prostor uprostřed přírody.
„Cílem Hnutí Brontosaurus je pečovat o naše životní prostředí. Těší nás, když můžeme přírodě pomáhat a ta se, díky naší práci, obnovuje a vzkvétá,“ sděluje účastnice brigády Petra Opltová, jinak učitelka na 1. stupni základní školy, svou motivaci k dobrovolnickým akcím.
Po úklidu remízku v Dolíkách, který jim zabral celou sobotu, se Brontosauři večer věnovali hraní larpu (zábava založená na hraní rolí, ale na rozdíl od divadla nehrají pro publikum – pouze pro sebe a své spoluhráče), jehož tématem je odchod ze země, kde vznikl nový virus a vláda v ní zavádí totalitní poměry.

Brontosaurům výrazně pomohl Pavel Jeřábek s bagříkem

Brontosauři nebyli v našem městě poprvé. Pomáhali už ve Stříbrné Lhotě s přípravou prostoru pro hřiště, vysekali stařinu a zajistili snížení vysoké hladiny vody na Pivovárce, aby se neničila druhová rozmanitost a byla opět skliditelná zemědělskou technikou, vyčistili svah pod kostelíkem, zbavili hájovnu na Skalce před její konzervací odpadu a náletů a poslední dva roky po sobě uklízeli prostor za Zadním rybníkem.
Členové Hnutí Brontosaurus opět zavítají do Mníšku první květnový víkend, kdy budou připravovat květnatou louku vedle mníšeckého kostela sv. Václava.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za to, jak nezištně zvelebují naše město!

Zahřátí u ohně přišlo všem účastníkům úklidové akce vhod

Použitá foto: autor


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se