Dárcovská kampaň na tréninková místa byla úspěšná

Dárcovská kampaň na tréninková místa byla úspěšná

Závislost na alkoholu byla ústředním tématem videa dárcovské kampaně „Prací život vracíš“, která skončila na konci loňského roku.

Magdaléna, o. p. s. ji spustila s cílem získat 150 000 Kč na realizaci tréninkových míst. Od dárců se podařilo vybrat 194 740 Kč a díky Nadaci OSF byla tato částka navýšena o 5 000 Euro. I v tomto roce tak budeme na pobočkách v Příbrami, v Berouně a v Benešově poskytovat tréninková místa, s jejichž pomocí získávají závislí lidé šanci k návratu do práce, k rodinám, k dětem, do života. Rádi bychom poděkovali i dárcům z Mníšku pod Brdy a okolí.
„Děkujeme, velmi si vážíme všech, kteří finančně, nebo i jinou formou podpořili naši kampaň. Těší nás, že jsme přispěli i k osvětě vzniku a léčby závislosti a upozornili na problém zaměstnávání závislých osob. Z našich zkušeností vyplývá, že tréninková místa mohou být odrazovým můstkem ke stabilizaci jejich životní situace,“ hodnotí výsledek kampaně ředitel Magdalény, o. p. s., Ondřej Sklenář.
Tréninková místa jsou zásadní ve chvíli, kdy se klient rozhodne řešit svou složitou životní situaci. Poskytnutá cílená pomoc znamená větší šanci zvládnout i léčbu závislosti. Jiří Zatřepálek, odborný ředitel Harm Reduction programů, dodává: „Jsem nadšený, že můžeme dále poskytovat tréninková místa, protože jsou pro naše klienty důležitá právě v nácviku pracovních návyků, sociálně komunikačních dovedností v přirozeném pracovním prostředí a vedou ke zlepšení životních podmínek klienta.“
O tréninková místa mají klienti zájem a postupně je během února budeme začleňovat do provozu na všech pobočkách.


Za Magdalénu, o. p. s. Šárka Slavíková Klímová, PR manažerka

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se