Do Pavilonu přijedou diskutovat autoři podcastu Přepište dějiny

Do Pavilonu přijedou diskutovat autoři podcastu Přepište dějiny

Martin Groman a Michal Stehlík

Ve středu 25. října přijede do mníšeckého Pavilonu vzácná návštěva: autoři oblíbeného podcastu Přepište dějiny: profesor historie Michal Stehlík a novinář Martin Groman.

Budou od 18 hodin diskutovat symbolicky na téma Vznik Československa v roce 1918, nicméně uvidíme, kam nakonec diskuze povede.

Vstup volný.
Akci pořádá Městská knihovna Mníšek pod Brdy.

Podcast Přepište dějiny vznikl v listopadu 2020 a věnuje se dějinám ve veřejném prostoru, médiích i výrocích politiků a dalších veřejně vystupujících osob i osobností.


Dokumentarista a dramaturg Dan Moravec o něm napsal: „Podcast Přepište dějiny je svým způsobem veřejnoprávní formát – moderní, a zároveň tradiční. Tohle se oběma pánům povedlo skloubit a propojit a tím povýšit na novou kvalitu. Moc mě zajímá, jestli jim nedojde dech, protože propojení toho, co žijeme, s minulostí je nejen zákonité, ale i nutné. K pochopení. A je-li souputníkem pochopení inteligentní zábava, palec nahoru.“


Představení účinkujících:


Martin Groman (1976)
Novinář, publicista, doktor přes staré noviny. Už na škole sveden ke čtení zaprášených novinových svazků v knihovnách, protože se v nich najdou věci vydané, ale nevídané. Jinak též předseda Společnosti Ferdinanda Peroutky, autor textů a knih o starých, původních komunistech a jejich zmařených iluzích. A aby se z toho nepomátl, druhou nohou stojí v rybníku obsahového marketingu, editování a copywritingu.Michal Stehlík (1976)
Historik-slovakista. Začínající s tématem česko-slovenských vztahů, postupující přes zákruty komunistického Československa až k obecnému mudrování o dějinách. Autor knih a výstav. Učí již druhou dekádu za katedrou vysoké školy. Svůj svět dělí mezi katedru a muzeum – kdysi dávno řídil artistickou fakultu, aktuálně je součástí vedení Národního muzea. Svět s údivem objevuje mimo jiné i očima osmi potomků.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se