Jubilejní Bleší trh měl rekordní účast

Jubilejní Bleší trh měl rekordní účast

Předzámčí plné prodejců

Na letošní Blešák přijelo v sobotu 16. září přes 80 prodejců, což je z něj činí dosud nejúspěšnější trh v jeho 10leté historii. Jejich stolky, deky a automobily zcela zaplnily travnatou plochu Předzámčí, takže někteří své zboží vybalovali i na přilehlém parkovišti.

Zájemci o prodej byli s několikaměsíčním předstihem vyzváni, aby vyklidili své sklepy, garáže a půdy a na louku do Předzámčí přijeli za symbolickou cenu nabídnout věci, které již sice sami nepotřebují, ale stále ještě mohou posloužit nebo udělat radost jiným.
Vedle knih a časopisů se tu sešly plyšové i plastové hračky, kuchyňské nádobí, sklenice, starožitnosti, funkční i méně funkční spotřebiče. Nechybělo tu ani oblečení nebo obuv různých velikostí a kvality, či vybavení na letní i zimní sporty.
Nabídka byla široká a o tom, že byla i lákavá, svědčili vesměs spokojení návštěvníci, kteří odcházeli s plnou taškou praktického oblečení nebo jen s drobností, kterou si obohatí domácnost. Často se tak stávalo, že z prodejců se stali nakupující a domů nakonec odjeli s více věcmi, než kolik jich přijeli nabídnout.
„Letošní Bleší trh hodnotím velice pozitivně, protože takovou účast jsme tu ještě neměli. Začínáme dokonce uvažovat o tom, že bychom ho pořádali dvakrát ročně, na jaře i na podzim. Zájemců o prodej i koupi je skutečně hodně a sami se na nás se stejným dotazem obracejí. Je to ale o organizaci a našem volném čase, kterého nemáme nazbyt. Proto mezi sebou rádi uvítáme další dobrovolníky, kteří nám pomohou jak s jeho přípravami, tak i s koordinováním prodejním míst, abychom se sem příští rok všichni vešli,“ zhodnotila Blešák jeho spoluorganizátorka Zuzana Škodová.

Naše velké poděkování patří organizátorům akce: Zuzaně Škodové a Josefu Porschovi.

Fotografie z letošního Blešího trhu najdete na mníšeckém facebookovém profilu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se