Mezinárodnímu den lesů oslavíme zážitkovou procházkou

Mezinárodnímu den lesů oslavíme zážitkovou procházkou

V pátek 22. března se koná ochutnávkový workshop Lesní mysli.
Začíná v 16:00 a je dvouhodinový.

Společně se nadechneme jara pro získání nové energie, zpomalíme, odpočineme si a třeba i začneme více vnímat sebe i les trochu jinak, než jsme zvyklí.

Mezinárodní den lesů je připomínkovým dnem OSN, který vychází na 21. března. Ke zvýšení povědomí o potřebě ochrany lesů by každý rok měly probíhat různé připomínkové akce. Poprvé byl slaven 21. března 2013.

Částka 50 Kč z každého dobrovolného příspěvku půjde na nákup sazenic stromů pro projekt Školní les. Stromečky budou součástí nového školního lesa uprostřed Železných hor.

Přihlásit na workshop se můžete přes FORMULÁŘ.

Pro více informací pište na e-mail: petra.vankova@centrum.cz, nebo volejte na tel.: 607 743 763.

Lesní mysl je finský koncept technik pro sebepéči a seberozvoj s podporou přírody. Je vhodná prakticky pro každého.
Přináší relaxaci, ztišení, zklidnění, zmírnění stresu, odpočinek a zotavení po fyzické námaze, pomoc a inspiraci v přemýšlení/zamyšlení ohledně různých životních situací a rozhodnutí, sebepéči, sebeocenění, seberozvoj, uvědomění si krásy přírody kolem nás, aktivní trávení volného času, posílení vědomí žití v přítomnosti.
Vědecké výzkumy odhalují, že zhruba 10 minut strávených v přírodě snižuje krevní tlak, 20 minut zlepšuje náladu a hodina zbystřuje pozornost. Více času v přírodě zotavuje imunitní systém a opakovaný pobyt v přírodě (alespoň 5 hodin měsíčně) spouští pozitivní emoce.

Petra Vaňková, průvodkyně lesem

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se