Krabicemi s dárky jsme udělali radost dětem z vyloučených lokalit

Krabicemi s dárky jsme udělali radost dětem z vyloučených lokalit

Dárky udělaly všem dětem radost

Celkem 780 krabic s dárky putovalo začátkem prosince z Mníšku pod Brdy a okolí dětem do Ústeckého kraje. Do Trmic, kde sídlí spolek Romano Jasnica, je odvezlo auto s téměř naplněným valníkovým přívěsem.

Darované hračky, oblečení, boty, knížky, hry nebo sportovní potřeby udělaly o Štědrém večeru radost dětem ve vyloučených lokalitách v Ústí nad Labem, Postoloprtech, Trmicích, Lounech, Žatci, Teplicích a Krupce.

U recepce mníšecké základní školy se podařilo shromáždit 524 krabic, kam je nosili lidé s dobrým srdcem. Nakládání krabic do auta se již čtvrtým rokem zhostili žáci, kteří letos navštěvují třídu 7.D (poprvé krabice nakládali jako čtvrťáci v roce 2020). Od recepce až do přívěsu utvořilo 27 dětí řetěz, takže naložení všech krabic jim netrvalo déle než půlhodinku.

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří jste se i letos zapojili do přípravy vánočních dárků pro děti z chudých rodin. Organizace Romano Jasnica z Trmic, která od nás 780 dárků odvezla, je dále předala organizacím, které se starají o děti v Ústí nad Labem, Postoloprtech, Lounech, Žatci, Krupce a Teplicích. Všude tam žijí děti, pro které je takový jeden krásně zabalený vánoční dárek tím nejhezčím, co za celý rok dostanou a pro jejich rodiče obrovskou pomocí a pohlazením na duši. Moc děkuji všem mníšeckým, čisovickým a letos nově i škole v Lipencích, že se podařilo připravit dostatek dárků. Ať vás těší dělat dobré skutky i v tomto roce,“ okomentovala výsledek Kateřina Vojkůvková, koordinátorka sbírky, kterou již třináctým rokem pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické.


Foto: archiv Kateřiny Vojkůvkové

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se