Loňský rok jsme zvládli, s nadějí a odvahou vstupujeme do roku 2022

Loňský rok jsme zvládli, s nadějí a odvahou vstupujeme do roku 2022

PF 2022 pro Magdalénu, o. p. s. vytvořila Soňa Miláčková

V loňském roce jsme se museli i my v Magdaléně, o. p. s. vyrovnávat s mnoha složitými situacemi.

Celý rok byl pro nás velkým tréninkem flexibility a zátěže nejen pro naše klienty a jejich rodiny, ale i pro zaměstnance a dobrovolníky. Jsme rádi, že jsme naše služby nemuseli zcela zavřít a byli jsme schopni fungovat po celý rok, ač někdy v omezeném režimu. Vážíme si, že si k nám našlo cestu spousta lidí, kteří přišli včas řešit své složité životní situace, a to napříč všemi pobočkami a segmenty péče.

Závěr roku je ve znamení nejen bilancování, ale i vánočních svátků, které byly opět ve stínu Covid-19. O to více jsme rádi, že vánoční výrobky našich klientů udělaly radost pacientům a zaměstnancům Nemocnice Na Pleši. Děkujeme také za to, že jsme si mohli opět ozdobit stromeček na náměstí v Mníšku a tradičně se tak připojit k ostatním spolkům a organizacím. Na Včelníku se nám podařilo uspořádat tradiční setkání klientů s dětmi z mníšecké Oázy. Klienti i zaměstnanci z komunity si s nimi zazpívali koledy, připravili živý Betlém a užili si krásné muzikálové představení, které děti nacvičily. I taková setkání a atmosféra blízkosti jsou pro naše klienty nadějí, že vánoční svátky bez závislosti mají smysl.

Poslední týdny jsme žili dárcovskou kampaní „Prací život vracíš“. Podařilo se nám vybrat téměř 200 tisíc Kč. Vážíme si tak velké podpory od lidí a firem a moc za ní děkujeme. V letošním roce tak mohou pokračovat tréninková místa pro závislé klienty, které nabízíme v Příbrami, v Berouně a v Benešově. Díky tomu dostanou klienti šanci k návratu do běžného života. Poděkování patří také lidem z Mníšku, Řitky, Nové Vsi pod Pleší a dalších lokalit, kteří nám darovali oblečení a další věci v rámci zimní sbírky pro klienty.

A na co se těšíme v letošním roce? Kromě běžné činnosti a zajištění provozu našich služeb bude pro nás a naše klienty důležité zapojení do veřejného života v Mníšku pod Brdy a okolí. Těšíme se na Skaleckou puť a na další akce. Magdaléna, o. p. s. tento rok slaví 25 let od svého založení. Čtvrtstoletí poskytujeme své služby, které se za tu dobu významně rozrostly. Věnujeme se nejen léčbě, ale i terénním službám, zmírnění rizik spojených se závislostí, které chrání celou společnost, ale i prevenci a vzdělávání dětí, mladých lidí, nebo učitelů. Naše výročí bychom rádi oslavili a věříme, že u toho budete i vy z Mníšku a okolí.

Přejeme vám z Magdalény, o. p. s. pevné zdraví a naději, že vše, co nám život přináší, zvládneme s odvahou a společně.

za Magdalénu, o. p. s. Šárka Slavíková Klímová, PR manažerka

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se