Magdaléna, o. p. s. testovala zájemce i v Mníšku pod Brdy

Magdaléna, o. p. s. testovala zájemce i v Mníšku pod Brdy

Ilustrační foto

Na konci listopadu jsme v Mníšku pod Brdy realizovali akci „Testování na infekční onemocnění pro veřejnost v rámci Evropského testovacího týdne“.

Deset lidí se přišlo otestovat z řad široké veřejnosti. Pro všechny ostatní, kteří se z nějakého důvodu nemohli testování (na hepatitidu typu B a C, HIV nebo syfilis) zúčastnit v uvedeném termínu, nabízíme možnost otestovat se na pobočce Centra adiktologických služeb v Příbrami (Žežická 193, po předchozí domluvě na tel.: 318 622 010). Testování provádíme zdarma a anonymně. V Mníšku bychom rádi akci realizovali i v příštím roce.
V Mníšku pod Brdy rovněž nabízíme pravidelný terénní program pro uživatele návykových látek s ohledem na princip harm reduction, tedy snižování rizik v souvislosti s jejich užíváním a současně chráníme společnost před možnými negativními důsledky takového chování. Naší snahou je zlepšení kvality života uživatelů a jejich zdravotního i duševního stavu. Kromě distribuce zdravotnického materiálu nabízíme také individuální poradenství, poskytnutí krizové intervence či doprovod do dalších potřebných služeb. V rámci terénní práce dochází také ke sběru odhozených injekčních stříkaček, čímž minimalizujeme riziko poranění či přenosu infekčních nemocí směrem k širší veřejnosti. Pokud už dojde k tomu, že se veřejnost setká s odhozeným injekčním materiálem, je na místě zavolat terénním pracovníkům, kteří lokalitu pravidelně navštěvují, případně městské policii, která použitou stříkačku rovněž zajistí.

Za Magdalénu, o. p. s. Monika Tůmová, terénní pracovník CASu Příbram

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se